Rózga dla pracownika

Prawie połowa pracowników nie dostaje nic od swojego pracodawcy z okazji Bożego Narodzenia – wynika z sondy przeprowadzonej na portalu rekrutacyjnym Pracuj.pl.
Co czwarta osoba spośród tych, o których pomyślał firmowy Mikołaj, otrzymuje bony towarowe. Tylko niespełna 8% z ankietowanych przyznało, że na święta otrzymuje premię. Tylko pięć osób na sto  dostaje zaproszenie od swojego pracodawcy na firmową kolację świąteczną.

W dalszej kolejności zostały wymienione kosze delikatesowe/słodycze oraz prezenty rzeczowe. Tylko jedna osoba na sto otrzymuje upominki dla dzieci lub może wziąć udział w imprezie świątecznej dla dzieci. Jednocześnie prawie 7% uczestniczących w sondzie odpowiedziało, że pracodawca oferuje kilka z wymienionych propozycji.

Rózga dla pracownika 1

– Wyniki sondy są dość zaskakujące w kontekście obecnej sytuacji na rynku pracy – komentuje Przemysław Gacek, prezes Grupy Pracuj, do której należy portal Pracuj.pl. – Wydawałoby się, że pracodawcy, którzy borykają się z brakiem kadr, powinni w okresie świątecznym w jakiś szczególny sposób zadbać o swoich pracowników. Z drugiej strony, wiele firm podniosło ostatnio wynagrodzenia i być może wpłynęło to na zredukowanie wydatków.

Sonda jednokrotnego wyboru „Co Twoja firma oferuje Ci z okazji Świąt?” była dostępna na stronach portalu  www.pracuj.pl przez 2 tygodnie, od 26.11.2007 do 11.12.2007. W ankiecie wypowiedziało się 406 internautów.

www.pracuj.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry