Rozmowy telefoniczne w GaduGadu

Opublikowano: 7 stycznia 2005. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Najpopularniejszy polski komunikator internetowy Gadu-Gadu wprowadził nową usługę – Tele Gadu-Gadu, która umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych z wykorzystaniem komputera i Internetu. Jedną z głównych zalet TeleGG są konkurencyjnie niskie koszty połączeń, bez abonamentu i opłat instalacyjnych, np. ze znajomym z Wielkiej Brytanii porozmawiamy już za 10 groszy netto za minutę.

Tele Gadu-Gadu umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych z numerami zagranicznymi oraz krajowymi (zarówno numery stacjonarne, jak i komórkowe). Usługa oparta jest na systemie VoIP, co oznacza, że transmisja głosu odbywa się z wykorzystaniem sieci internetowej – głos zamieniany jest na przekaz cyfrowy. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii jakość połączenia nie odbiega od tradycyjnej rozmowy telefonicznej – na komfortową rozmowę pozwala nawet modemowa jakość połączenia (56 kb/s).

Korzystanie z Tele Gadu-Gadu nie wymaga od użytkownika podpisywania jakichkolwiek umów. Płatność odbywa się w systemie pre-paid, tzn. płacimy ‚z góry’ za określoną ilość jednostek, podobnie jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych kart telefonicznych. Sposób rozliczania jest więc prosty, przejrzysty i jak najmniej sformalizowany. Konto można doładować na kilka sposobów: kartą kredytową, przelewem bankowym lub przekazem pocztowym.

TeleGG pozwala ponadto użytkownikowi na pełną kontrolę kosztów przeprowadzanych rozmów – aplikacja wyposażona jest w opcję tworzenia billingu, licznik czasu rozmowy oraz aktualny stan konta.

Jedną z głównych zalet TeleGG są konkurencyjnie niskie koszty prowadzenia rozmów, np.1 minuta połączenia z numerem stacjonarnym w USA, Wielkiej Brytanii czy Niemczech kosztuje zaledwie 10 groszy netto. W Polsce minuta rozmowy z numerem stacjonarnym 9 groszy netto, a z numerem komórkowym 63 grosze netto (wszystkie sieci komórkowe).

Tele Gadu-Gadu oferuje obecnie wybieranie połączenia w jedną stronę – z komputera do telefonu przy zachowaniu dwustronnej komunikacji. Wkrótce planowane jest uruchomienie wersji, która umożliwi ‚dzwonienie do komputera’ z tradycyjnego telefonu.

Dzięki uruchomieniu TeleGG, najpopularniejszy polski komunikator Gadu-Gadu pozwala dzisiaj na kompleksową zintegrowaną komunikację tekstową i głosową, a szeroka i swobodna dostępność Gadu-Gadu (WebGG poprzez WWW, mobilne GG w komórkach) sprawia, że z możliwości komunikacyjnych GG możemy korzystać niemal wszędzie.

Dostawcą usługi jest NEUTRON-IT Sp. z o.o.

http://www.tele.gadu-gadu.pl

Sylwester KozakRozmowy telefoniczne w GaduGadu

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.