Rozpoczął się Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej

W Sopocie rozpoczęły się zawody finałowe dziesiątej, jubileuszowej Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej. Od lat tradycyjnym współorganizatorem olimpiad informatycznych jest Prokom Software SA.

Do finału Dziesiątej Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej, jednej z olimpiad przedmiotowych prowadzonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu, zakwalifikowało się 44 uczniów szkół średnich. Przez dwa dni młodzi ludzie będą zmagać się z zadaniami informatycznymi, które mają na celu sprawdzenie ich wiedzy i umiejętności w zakresie programowania.

Wszyscy laureaci Olimpiady uzyskują przywilej wolnego lub ułatwionego wstępu na wyższe uczelnie. Otrzymują także atrakcyjne nagrody ufundowane przez Prokom Software SA. Mają również prawo do brania udziału w regionalnych olimpiadach informatycznych. Czterech najlepszych uczestników Finału Olimpiady będzie reprezentować Polskę podczas Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej, która odbędzie się w Stanach Zjednoczonych. W tym roku, po raz pierwszy, zwycięzcy Olimpiady zostanie wręczony Puchar Przechodni Prezydenta RP, ufundowany przez Aleksandra Kwaśniewskiego.

„Współczesny świat nie może dziś funkcjonować bez informatyki. Dumni jesteśmy z tego, że dzięki olimpiadom informatycznym rozbudza się wśród młodych ludzi zainteresowanie tą dziedziną nauki. To oni w przyszłości maja szansę dołączyć do grona i reprezentować polskich informatyków w świecie. Dlatego też Prokom Software SA od lat wpiera merytorycznie i finansowo organizację olimpiad informatycznych.” – mówi Beata Stelmach, Członek Zarządu Prokom Software SA.

Podczas zeszłorocznej Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej, która odbyła się w w Seulu, wszyscy reprezentanci Polski zdobyli medale: Paweł Parys – medal złoty, Bartosz Walczak i Karol Cwalina – medale srebrne oraz Marcin Michalski – medal brązowy. To ogromny sukces naszych informatyków, zważywszy iż w Olimpiadzie bierze udział prawie 300 osób z całego świata.

Ogólnopolska Olimpiada Informatyczna rozgrywana jest w trzech etapach. Podczas pierwszego, tzw. szkolnego, do którego rok rocznie zgłasza się ponad 1.500 chętnych, uczniowie samodzielnie rozwiązują, przygotowane przez Komitet Główny Olimpiady Informatycznej, zadania informatyczne. Do następnego, regionalnego etapu, przechodzą zwycięzcy etapu szkolnego. W finałowym, trzecim etapie Olimpiady z zadaniami informatycznymi mierzy się około 50 najlepszych w Polsce licealistów.

Od pięciu lat finały Olimpiad Informatycznych przeprowadzane są w siedzibie i z wykorzystaniem zaplecza technicznego największej w kraju firmy zajmującej się szkoleniami informatycznymi – Combidata Poland Sp. z o.o. , należącej do Grupy Prokom Software SA.

Patronami medialnymi Dziesiątej Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej są: TVP3 oraz miesięcznik „Enter”.

http://www.oi.edu.pl/

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top