Rozpoczął się program Wracaj do Polski

Opublikowano: 22 października 2007. Kategoria: Bez kategorii. Tagi:

Brytyjsko Polska Izba Handlowa (BPCC) oraz firma HAYS Poland, będąca liderem w zakresie rekrutacji specjalistycznej, uruchomiły w dn. 20 października br. program Wracaj do Polski. Inicjatywa skierowana do Polaków pracujących za granicą i planujących powrót do kraju miała swoją inaugurację na Brytyjsko Polskich Targach Pracy w Londynie.
Głównym zamierzeniem programu Wracaj do Polski jest przedstawienie osobom, które wyjechały z kraju, nowych możliwości rozwoju zawodowego w Polsce oraz zastosowania zdobytych za granicą umiejętności. W tym celu obaj partnerzy: HAYS Poland oraz BPCC, opracowali serwis internetowy www.wracajdopolski.pl prezentujący szereg przydatnych informacji. Oprócz ogólnych danych dotyczących obecnej sytuacji na rynku pracy, polskiej gospodarki, możliwości uczestniczenia w kursach doszkalających finansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, znalazły się również praktyczne informacje dotyczące najczęściej poszukiwanych specjalistów, wynagrodzeń oferowanych na poszczególnych stanowiskach, kosztów życia w Polsce i rozliczeń podatkowych.

Osoby odwiedzające stronę www.wracajdopolski.pl mogą od razu zapoznać się z setkami aktualnych ofert pracy dla specjalistów i kadry zarządzającej oraz bezpośrednio zaaplikować na nie. Ważną funkcjonalnością serwisu jest także możliwość rejestracji i przesłania swojego CV, które będzie wykorzystywane, gdy pojawi się odpowiednia oferta pracy dla danego kandydata.

Michał Młynarczyk, Country Manager HAYS Poland przedstawia zapotrzebowanie na specjalistów na rynku pracy: „Najbardziej poszukiwani są obecnie inżynierowie wszystkich specjalności i różnych sektorów w całej Polsce, mimo, że najszybszy rozwój zauważalny jest w branży produkcyjnej, IT oraz budownictwie.  Najbardziej pożądane są osoby z uprawnieniami oraz ze znajomością języków obcych – przede wszystkim z bardzo dobrą znajomością angielskiego. Dużo przedsiębiorstw szuka też osób z doświadczeniem przy administrowaniu i zarządzaniu projektami.”

Zaangażowanie polskiej emigracji w wybory parlamentarne dowodzi, że Polakom nie jest obojętny los kraju. Wyniki wyborów budzą nadzieje na dalszy rozwój możliwości zawodowych, a dzięki liberalizacji gospodarki należy spodziewać się przyspieszenia reform gospodarczych wychodzących naprzeciw powracającym emigrantom.

„Liczymy na dotarcie do wielu Polaków pracujących za granicą i zachęcenie ich do zainteresowania się nowymi możliwościami w ich rodzinnym kraju. Rozwój kapitału ludzkiego postrzegamy jako kluczowe wyzwanie dla dalszego rozwoju Polski.” – dodaje Martin Oxley, Chief Executive Officer Brytyjsko Polskiej Izby Handlowej.

Program Wracaj do Polski uzyskał patronat Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, co potwierdza kompetencje twórców projektu Wracaj do Polski, rzetelność przedstawianych informacji oraz wiarygodność ofert pracy.

Hanna LaskowskaRozpoczął się program Wracaj do Polski

Podziel się!

O autorze

hania