Rozwiązania SAP w PLL LOT

Firma SAP Polska poinformowała o podpisaniu umowy z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT na udzielenie licencji i wdrożenie oprogramowania mySAP.com. Z rozwiązań SAP korzystać będzie ponad trzystu użytkowników. Wdrożenie ma potrwać na 14 miesięcy.

Wdrożenie realizowane jest w dwóch etapach. Start produktywny pierwszego z nich zaplanowano na początek 2003 roku. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy wdrożona zostanie funkcjonalność mySAP.com w obszarach rachunkowości finansowej i zarządczej, zarządzania inwestycjami oraz gospodarki materiałowej.

Drugi etap prac wdrożeniowych potrwa od stycznia do sierpnia 2003 i obejmie implementację rozwiązań wspomagających zarządzanie kadrami (mySAP Human Resources).

Projekt w PLL LOT prowadzony będzie według standardowej metodologii wdrożeniowej ASAP. Rozpoczęcie prac wdrożeniowych zostało poprzedzone głęboką analizą procesów biznesowych przewoźnika. Konsultanci z Accenture i SAP Polska na jej podstawie opracowali tzw. Koncepcję Biznesową Wdrożenia.

Po zakończeniu wdrożenia mySAP.com planowane jest pełne zintegrowanie aplikacji SAP z działającymi w PLL LOT wewnętrznymi systemami specjalistycznymi, np. z systemem zarządzania obsługą techniczną samolotów Merlin.

„Cieszymy się bardzo, że z rozwiązań sprawdzonych w wielu znanych liniach lotniczych będzie korzystał nasz narodowy przewoźnik. Na niezwykle konkurencyjnym rynku transportu lotniczego bardzo ważne jest szybkie analizowanie niemal każdego aspektu prowadzonej działalności biznesowej. Do tego konieczne w dzisiejszych czasach są elastyczne i efektywne rozwiązania wspierające zarządzanie poprzez dostarczanie informacji niezbędnych do podejmowania właściwych decyzji” – powiedział Grzegorz Kozłowski, prezes zarządu SAP Polska.

Bazując na wieloletnim doświadczeniu w branży transportu lotniczego SAP stworzył szereg specjalizowanych rozwiązań, dostosowanych do potrzeb tego sektora. W ramach rozwiązania branżowego mySAP Aerospace&Defense (Przemysł lotniczy i zbrojeniowy), linie lotnicze wykorzystują szeroki wachlarz funkcjonalności, poczynając od rachunkowości finansowej i zarządczej, poprzez analizę rentowności poszczególnych tras, zarządzanie kadrami, aż po obsługę cargo i catering. W celu sprawniejszego dopasowywania swoich rozwiązań do nowych potrzeb przewoźników, SAP aktywnie uczestniczy w pracach Klubu Użytkownika „AIROPS”, skupiającego wiele linii lotniczych z całego świata.

Na świecie z rozwiązań SAP korzysta ponad sto linii lotniczych w tym: Air France, Alitalia, American Airlines, Austrian Airlines, Crossair, Lauda Air, Lufthansa, Ryanair, SAS, Singapore Airlines, South African Airways.

http://www.sap.com/poland

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry