Rozwój oferty outsourcingowej K2

W listopadzie br. K2 Internet, kończąc pierwszy etap inwestycji w rozwój infrastruktury i know-how, rozwija ofertę outsourcingu w zakresie utrzymania i zarządzania serwisami oraz aplikacjami internetowymi.

Pakiet usług o nazwie K2 Managed Hosting odpowiada na rosnące potrzeby najbardziej wymagających marek w zakresie szybkości działania, bezpieczeństwa i dostępności serwisów internetowych oraz aplikacji z nimi związanych. Inwestycje w systemy bezpieczeństwa, monitoringu, zarządzania, kopii zapasowych, jak również komercyjne oprogramowanie zamknęły się kwotą ponad 500 tys. PLN.

K2 Managed Hosting obejmuje: najwyższej jakości pasmo, dzierżawę infrastruktury, udostępnianie oprogramowania w modelu ASP (Application Service Providing) oraz zapewnienie gwarancji prawidłowego działania aplikacji. Model outsourcingu, pozwala Klientom K2 na uzyskanie najwyższych parametrów działania w sposób najbardziej efektywny pod względem finansowym.

K2 Managed Hosting powstała przy współpracy z ATM S.A. – jednym z wiodących operatorów telekomunikacyjnych. ATM zapewnia najwyższej klasy łącza krajowe i zagraniczne, a także optymalne środowisko dla infrastruktury K2. Zdaniem Tymoteusza Chmielewskiego, szefa IT w K2 'zapewniamy najbardziej wymagającym Klientom standard obsługi jak w szwajcarskim banku. Jakość usług regulowana jest umowami (SLA) oraz gwarancjami finansowymi. Nie bez znaczenia jest fakt, że oferujemy łącze o gwarantowanej przepustowości (m.in. do TP S.A., UPC, Aster) do kilkunastu razy taniej niż przy bezpośrednim zakupie od danego operatora.’

Kolejnym krokiem w zakresie inwestycji będzie uruchomienie na bazie istniejącej infrastruktury nowych usług opartych o oprogramowanie firm partnerskich. Janusz Żebrowski, Dyrektor Zarządzający K2, tak mówi o tej sferze działalności firmy 'K2 świadcząc usługi hostingowe dla takich firm jak NOKIA, Kampania Piwowarska, IKEA, FUJI czy Sanitec KOŁO inwestuje środki i rozwija kompetencje by stać się partnerem w biznesie dla najbardziej wymagających…’

http://www.k2.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top