Rusza Internetowa Liga Obrony

Rozgłos w sprawie kontrowersyjnych ustaw antypirackich Sopa i PIPA pomógł przesunąć w czasie plany władz amerykańskich dotyczące ograniczenia wolności w internecie. W związku z mogącymi się pojawić w niedalekiej przyszłości zakusami legislacyjnymi Kongresu Stanów Zjednoczonych powstała inicjatywa pod nazwą Internetowa Liga Obrony (Internet Defense League).

Każda osoba lub organizacja logując się na stronie Internetowej Ligi Obrony otrzyma kod, który będzie można wkleić na zarządzaną przez siebie stronę internetową. Dzięki umieszczeniu takiego kodu, na witrynach będzie pojawiało się ostrzeżenie dla użytkowników o zagrożeniu wolności internetu poprzez prawodawstwo bądź inne kroki władz.

Rusza Internetowa Liga Obrony 1Ostrzeżenie o naruszaniu wolności będzie sygnalizowane wyświetlaniem tzw. sygnału kota (cat signal), który jest zbliżony w swej idei do słynnego sygnału wzywającego Batmana.

Internet Defense League została wsparte przez znaczące w świecie internetu podmioty takie jak WordPress, Imgur, Reddit, Cheezburger Network Public Knowledge, Electronic Frontier Foundation i Craiglist. Wiele witryn, które przystąpiły do Ligi już wcześniej uczestniczyło w protestach przeciwko Sopa/PIPA.

Oficjalne rozpoczęcie działania Internetowej Ligi Obrony zaplanowane jest w przeciągu najbliższych dwóch tygodni, w którym to okresie amerykański Kongres wróci na swoich posiedzeniach do sprawy Sopa i PIPA.

źródło: AllThingsD

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry