Rusza kolejna edycja Internetowej Gry Giełdowej

Rusza VIII edycja Internetowej Gry Giełdowej dla Studentów. Rejestracja uczestników na www.gra.parkiet.com potrwa od 30 października do 28 listopada br. Czwarty rok z rzędu partnerem merytorycznym i sponsorem strategicznym Gry został Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska. W ramach współpracy eksperci DM BOŚ przeprowadzą serię wykładów na temat inwestowania na największych uczelniach ekonomicznych w Polsce.

Internetowa Gra Giełdowa to popularny wśród studentów konkurs, polegający na inwestowaniu na wirtualnej giełdzie w oparciu o zasady obowiązujące na GPW. Aby poszerzyć wiedzę i umiejętności studentów eksperci DM BOŚ, Michał Wojciechowski i Grzegorz Zalewski, poprowadzą cykl wykładów na temat zasad inwestowania w akcje oraz kontrakty. W trakcie spotkań prowadzący polemizują na temat zalet inwestowania w te instrumenty, a także obalają związane z tym mity. Pierwszy wykład inaugurujący Grę odbył się 29 października na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Kolejne, zaplanowane na listopad, odbędą się w: Nowym Sączu (5.11), Krakowie (6.11), Łodzi (14.11) oraz Warszawie (18.11).

„Już czwarty rok z rzędu wspieramy Internetową Grę Giełdową. Edukacja jest bardzo ważnym elementem naszej działalności, przy czym staramy się docierać z naszymi inicjatywami nie tylko do doświadczonych graczy, ale jednocześnie dążymy do zwiększenia zainteresowania rynkiem kapitałowym wśród studentów. Wielu z nich prowadzi już własne inwestycje, a przedsięwzięcia takie jak Gra umożliwiają im zdobycie nowych doświadczeń i umiejętności” – powiedział Michał Wojciechowski, Doradca Zarządu DM BOŚ.

Dla 100 najlepszych uczestników Gry DM BOŚ przygotował atrakcyjne nagrody. Są to m.in. niższe prowizje w wysokości 0,25% wartości zlecenia dla akcji i 7 zł dla kontraktów do końca 2009 roku, przez 6 miesięcy darmowy pakiet zielony max, zapewniający dostęp do m.in.: pełnego arkusza zleceń, prenumeraty „Parkietu” oraz aplikacji Notowania Mobilne, dzięki której można monitorować notowania za pośrednictwem telefonów komórkowych. Ponadto student, który w finale uzyska najwyższą stopę zwrotu otrzyma 5000 zł na inwestycje własne. Podobnie jak w poprzednich edycjach Gry, DM BOŚ umożliwi również odbycie praktyk studenckich jednemu z 10 finalistów.

„Nagrody, które przygotowaliśmy dla studentów zostały pomyślane tak, aby służyły ich dalszemu rozwojowi. Najbardziej utalentowani gracze będą mogli wykorzystać zdobyte umiejętności i przejść od wirtualnych pieniędzy do realnego inwestowania”– powiedział Michał Wojciechowski, Doradca Zarządu DM BOŚ. „Z roku na rok z satysfakcją obserwujemy jak rośnie zarówno poziom merytoryczny, jak i liczba uczestników konkursu, która w ubiegłym roku przekroczyła 6 tysięcy. Wyniki osiągane przez studentów również są imponujące. Z tych powodów możemy powiedzieć, że pomysł takiej wirtualnej Gry się sprawdza” – dodaje Wojciechowski.

Główną nagrodą dla zwycięzcy w tegorocznej VIII edycji Internetowej Gry Giełdowej są studia podyplomowe International MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Na pozostałych finalistów m.in. wycieczka do Nowego Jorku, a także kursy przygotowujących do egzaminu CFA, maklera lub doradcę inwestycyjnego, studium podyplomowe na specjalności „Giełda i Rynki Finansowe” w Szkole Wyższej Olympus im. Romualda Kudlińskiego, staż na GPW oraz w Presspublice oraz wiele innych atrakcyjnych nagród. Każdy z 10 finalistów otrzyma również laptopa.

Internetowa Gra Giełdowa dla Studentów ma charakter rywalizacji indywidualnej i mogą do niej przystąpić wszyscy studenci polskich szkół wyższych. Gra składa się z dwóch etapów i będzie trwać we wszystkie dni sesyjne od 17 listopada br. do 23 stycznia 2009. Podczas pierwszego etapu każdy z uczestników otrzyma wirtualną kwotę 100 tysięcy złotych do zainwestowania w akcje wchodzące w skład indeksu WIG20 z wykorzystaniem zarabiania na spadkach kursów akcji spółek (krótka sprzedaż). W drugim etapie – finale, który odbędzie się 4 lutego 2009 roku na parkiecie warszawskiej giełdy, weźmie udział dziesięciu zawodników, którzy w pierwszym etapie konkursu wypracowali największy zysk. Finaliści będą grali w czasie rzeczywistym na kontraktach terminowych WIG20.

www.gra.parkiet.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top