Ruszają konkursy w ramach Projektu Junior Internet

Opublikowano: 26 stycznia 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Do 15 lutego można zgłaszać prace konkursowe w ramach Projektu Junior Internet. Przedsięwzięcie adresowane do dzieci i młodzieży interesującej się tematyką internetową ma na celu promowanie i rozwijanie ich talentów. Patronat medialny na Projektem objęła redakcja e-biznes.pl.

Projekt składa się z czterech konkursów:

  • W JuniorWeb młodzi ludzie mogą rejestrować komponenty lub całe strony internetowe oraz różne inne projekty, takie jak platformy sklepów internetowych, CMS-y itp.
  • Do konkursu JuniorText może przystąpić młodzież, która złoży prace pisemne na jeden z podanych tematów związanych z Internetem.
  • JuniorDesign to przedsięwzięcie mające na celu wyłonienie najlepszych prac graficznych oraz wirtualnych szat stron internetowych.
  • JuniorUrban to specjalna kategoria, promująca postawy obywatelskie młodzieży, która tworzy strony i projekty internetowe miast, gmin i urzędów jak również społeczności lokalnych i regionalnych.

logo_juniorinternetKonkursy przeznaczone są dla osób poniżej 19 roku życia. Prace można składać do 15 lutego.

Laureaci projektu w każdej z kategorii oprócz nagród rzeczowych otrzymają możliwość prezentacji prac na międzynarodowej konferencji Projektu Junior Internet, która odbędzie 28 marca w Pradze. Każdy kto złoży przynajmniej jedną pracę do dowolnego konkursu, zostanie zaproszony na ogólnopolską konferencję Projektu Junior Internet (7 marca, Wrocław).

Uczestnicy Projektu otrzymają możliwość zaprezentowania swoich projektów przed rówieśnikami, specjalistami z branży IT oraz dziennikarzami. Jest to dobra okazja do wypromowania swoich prac również na poziomie międzynarodowym. Obecni podczas konferencji przedstawiciele firm oraz czasopism z branży IT sprawiają, iż Projekt Junior Internet jest przedsięwzięciem, które jest odskocznią dla młodych internautów i ułatwia im wejście na międzynarodowy rynek pracy.

Patronat nad Projektem Junior Internet objęli Prezydent Wrocławia – dr Rafał Dutkiewicz oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej witrynie internetowej Projektu – www.juniorinternet.pl.

Dawid ZarazińskiRuszają konkursy w ramach Projektu Junior Internet

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.