Ruszył Mac App Store

Opublikowano: 7 stycznia 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Firma Apple uruchomiła Mac App Store, sklep z aplikacjami przeznaczonymi dla użytkowników systemu operacyjnego Mac OS X.

Aby uruchomić Mac App Store należy pobrać odpowiednią aktualizację, która przeznaczona jest jedynie dla systemu Mac OS X 10.6 Snow Leopard. Po ponownym uruchomieniu komputera w Dock’u pojawi się nowa ikonka reprezentująca sklep.

Aplikacja prezentuje się podobnie jak inne sklepy firmy Apple, zwłaszcza iPad App Store. Znaleźć tu można najbardziej popularne programy, te promowane oraz w podziale na kategorie. W chwili startu dostępnych jest ok. tysiąca aplikacji – płatnych i bezpłatnych, w tym także te wyprodukowane przez Apple – np. pakiety iLife 11 i iWorks 09 (z możliwością zakupu poszczególnych elementów osobno).

Ruszył Mac App Store 1

Aplikacje dostępne w Mac App Store mogą być oceniane i komentowane. Instalowanie programu odbywa się za pomocą jednego kliknięcia – po jego pobraniu pojawia się w Docku, gotowy do użycia. Sklep zapamiętuje również posiadane aplikacje i informuje o ich uaktualnieniach.

Zysk ze sprzedaży aplikacji dzielony jest między twórcę programu (otrzymuje 70 proc.) oraz Apple. W sklepie zabraknie wersji demonstracyjnych czy aplikacji w fazie beta. Dostępne w Mac App Store programy muszą zostać pozytywnie zweryfikowane przez Apple.

Dawid ZarazińskiRuszył Mac App Store

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.