Ruszyła Lista-Przebojow.pl – nowy serwis od 4 Web Solutions

Firma 4 Web Solutions, odpowiedzialna między innymi za projekt ZostawŚlad.pl, uruchomiła kolejny serwis – Lista-Przebojow.pl. Ideą serwisu jest zgromadzenie najlepszych utworów muzycznych w jednym miejscu oraz odtwarzanie ich tak, jak w programach instalowanych na komputerze.

Brakowało nam w internecie porządnego agregatora utworów muzycznych tworzonego przez użytkowników. Chcieliśmy wszystko skupić w jednym miejscu, połączyć z prostotą i czytelnością. Dlatego do listy przebojów dodaliśmy funkcje odtwarzacza. Teraz przeglądając aktualnie najgorętsze przeboje, można słuchać piosenek dodanych na swoich listach odtwarzania, komentować, głosować, a wszytko dzięki temu, że strona działa bez przeładowywania. Realizacja wraz z etapem planowania trwała trzy tygodnie – mówią Marek Juszczyński i Piotr Wilczek z zespołu 4 Web Solutions.

lista-przebojow

Aplikacja dostępna w Lista-Przebojow.pl automatycznie przeskakuje do następnej piosenki, umożliwia losowanie utworu z listy i łatwe przenoszenie obiektów (drag and drop). Użytkownicy mogą również oddawać głosy na poszczególne nagrania, decydując o ich popularności i miejscu w rankingu.

Na początku utwory znajdujące się w serwisie dostępne były jedynie za pośrednictwem serwisu YouTube. Niedawno pojawiała się możliwość dodawania plików audio oraz teledysków z portalu wrzuta.pl. W planach twórców znajduje się poszerzenie bazy zasobów o nowe serwisy oraz – być może – własne zasoby.

Czy 4 Web Solutions nie boi się zależności od zewnętrznych źródeł?

Jeśli jakiś utwór zniknie z YouTube to u nas również zniknie, jednocześnie postaramy się go zastąpić odpowiednikiem (np teledyski tworzone przez fanów na youtube lub teledyski z wrzuty). Moderacja będzie prowadzona przez nas adminów oraz przez samych użytkowników, którzy mają możliwość zgłaszania niedziałających linków – mówią twórcy serwisu.

Jak serwis ma zarobić?

Wszystkie narzędzia dostępne dla użytkowników są darmowe. Zyski mają pochodzić z wyświetlanych reklam – zadowalający poziom dochodów ma zapewniać odpowiednio wysoki ruch, jaki generować ma serwis. Jak jednak mówią twórcy, jest to wstępna koncepcja komercjalizacji serwisu która będzie się prawdopodobnie zmieniać wraz z jego rozwojem.

Lista-Przebojow.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top