Ruszyła open source'owa wyszukiwarka Wikia Search

W niedzielę wystartowała testowa wersja wyszukiwarki Wikia Search – projektu open source, którego twórcą jest jeden z pomysłodawców Wikipedii, Jimmy Wales – podał TechCrunch.
Strona dostępna jest pod adresem http://alpha.search.wikia.com. Niestety – zdaniem dziennikarza amerykańskiego wortalu – Wikia Search nie spełnia rozbudzonych wcześniej przez Walesa oczekiwań. Działa na bazie darmowego oprogramowania Nutch i wykorzystuje indeks stron WWW stworzony przez firmę Grub, którą Wikia przejęła rok temu. Wyniki wyszukiwania są bardzo ograniczone. Nikt nie skorzysta z tej usługi, dopóki nie zostanie ona mocno usprawniona – pisze TechCrunch.

Wales zapowiadał, że Wikia Search będzie oparta o czynnik ludzki (human powered search engine). Na razie ta warstwa praktycznie nie działa. Według przedstawiciela Wikii, zostanie udostępniona później. Teraz użytkownicy mogą jedynie dodawać interesujące ich słowa kluczowe do własnych profili. Kiedy ktoś inny będzie szukał czegoś na dany temat, miniaturowe awatary internautów (skojarzone z wpisanym hasłem) pojawią się po prawej stronie listy wyników.

Wikia Search jest w tej chwili bardziej serwisem społecznościowym niż wyszukiwarką. Użytkownicy mogą zakładać konta, dodawać zdjęcia, publikować informacje o sobie, a także o swojej aktywności w obrębie serwisu. To jednak nie przekonuje dziennikarza TechCrunch. [Jak na razie] ten produkt jest stratą czasu – pisze.

Źródło: TechCrunch

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry