Ruszyła rejestracja Gadu-Dyktanda

Ruszyła rejestracja uczestników II edycji internetowego Gadu-Dyktanda, które odbędzie się 24 września o godz.18. Podczas ubiegłorocznej edycji zarejestrowało się i w tym samym czasie trudne słowa pisało aż 15 tys. internautów.
Aby się zarejestrować wystarczy na numer  GG dyktanda wysłać komunikat: PISZĘ GADU-DYKTANDO.

Profesor Jerzy Bralczyk, który przygotuje i przeczyta trudne dyktando, nie chce na razie zdradzać szczegółów tekstu, jaki przygotował  w tym roku dla internautów.
– Jeśli tak wielu internautów interesuje się dyktandem, to trzeba to tylko doceniać. Do uczestnictwa w tej akcji skłoniła mnie perspektywa dotarcia do tysięcy osób, którzy są zainteresowani językiem polskim- mówi prof. Jerzy Bralczyk i zaprasza przyszłych uczestników, którzy będą sprawdzać swoją wiedzę z ortografii w niecodzienny sposób.

Unikatowość akcji  polega na tym, że tysiące internautów w tym samym momencie siada przed komputerami i pisze dyktando przygotowane i czytane przez profesora, rywalizując jednocześnie z wszystkimi innymi uczestnikami. Dyktando może pisać każdy, kto posiada numer GG i dostęp do Internetu.

Oprócz znajomości zasad ortografii i interpunkcji, uczestnicy będą musieli wykazać się umiejętnością sprawnego i szybkiego pisania na klawiaturze. Przyspieszone dyktowanie ma także za zadanie ograniczyć korzystanie z elektronicznych słowników i edytorów tekstu.

Pięć prostych kroków, w jaki sposób przystąpić do Gadu-Dyktanda:
Aby wziąć udział w jedynym takim sprawdzianie polszczyzny przez Internet, należy:
1.    Posiadać nr komunikatora Gadu-Gadu (GG)
2.    Mieć dostęp do Internetu
3.    Zarejestrować się wysyłając wiadomość na numer GG:8899 o treści: PISZĘ GADU-DYKTANDO. Rejestracja trwać będzie do ostatnich minut przed dyktandem.
4.    Włączyć w dniu dyktanda – 24 września – radio internetowe na kanale “Po Polsku” (radio dostępne prosto z komunikatora Gadu-Gadu).Tekst dyktanda będzie dyktowany na antenie przez prof. Jerzego Bralczyka o godzinie 18.00 w dniu 24 września br.
5.    Wysyłać napisane zdania dyktanda na nr GG:8899 po każdym usłyszeniu sygnału gongu.

www.gadu-dyktando.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top