Samowystarczalna domena telefoniczna

Od 24 marca za pośrednictwem domeny .tel będzie można stworzyć niezależną wizytówkę internetową. „Telefoniczny adres” – w przeciwieństwie do wszystkich innych domen – stanowi samowystarczalny byt, do którego nie trzeba podpinać żadnego serwisu www.

Dzięki domenie .tel możliwe będzie udostępnianie swoich danych kontaktowych z bazy DNS, bez konieczności tworzenia i zarządzania serwisem internetowym, gdyż wszystkie informacje przechowywane są bezpośrednio w rekordzie domeny. Zabieg ten powoduje, że dane publikowane są w sposób uniwersalny i wyświetlają się w ten sam sposób na wszystkich urządzeniach. Do ich prawidłowego pobrania nie potrzebny jest nawet komputer, wystarczy samo podłączenie do Internetu i np. telefon lub telewizor.

– Nowa domena daje szansę na posiadanie internetowej wizytówki np. firmom, których nie stać na stworzenie własnego serwisu www. Teraz rejestrując wybraną nazwę w domenie .tel, automatycznie stworzą identyfikator, dzięki któremu będą mogli być odnalezieni przez potencjalnych klientów – mówi Katarzyna Gruszecka z 2BE.PL.

W domenie .TEL można zawrzeć dużą liczbę danych. Oprócz tradycyjnych informacji kontaktowych (telefon, faks, e-mail, adres www, Skype), możliwe również jest umieszczenie tam np. łącza nawigacyjnego do poszczególnych miast czy branż lub udostępnić funkcję geolokalizacji.

– Na razie skorzystanie z tej usługi wymaga trochę zachodu, gdyż do 23 marca domeny .tel dostępne są tylko w tzw. fazie Landrush. Dzień później domeny staną się ogólnodostępne do rejestracji na zasadach „kto pierwszy ten lepszy” – informuje Katarzyna Gruszecka.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry