Samsung i450 – inteligentny telefon

Samsung i450 – najnowszy muzyczny telefon komórkowy firmy Samsung wyróżnia się przede wszystkim ze względu na niespotykaną funkcję obudowy. Dzięki dual slide telefon rozsuwa się w dwie strony: z jednej ukazuje się duża klawiatura alfanumeryczna, która umożliwia telefonowanie lub przesyłanie wiadomości, a z drugiej metalowe głośniki.
To innowacyjne rozwiązanie sprawia, że i450 jest nie tylko oryginalny, ale przede wszystkim pozwala na szybkie przechodzenie z funkcji telefonicznych na muzyczne i odwrotnie. W „części muzycznej” pomiędzy głośnikami umieszczono dotykowe półkole nawigacyjne, które ułatwia poruszanie się po funkcjach muzycznych, szczególnie, gdy telefon jest w pozycji poziomej, a wyświetlacz w optymalnej – panoramicznej pozycji. Półkole posiada ergonomiczny kształt, dzięki czemu podąża za naturalnym ruchem kciuka, powodując, że nawigacja po menu telefonu jest po prostu intuicyjna.

Samsung i450 - inteligentny telefon 1

Dzięki głośnikom umieszczonym w górnej części obudowy możliwe jest dzielenie się brzmieniem i450 z innymi – jakość dźwięku w tym modelu gwarantowana jest przez wzmacniacz oparty na technologii ICEpower opracowanej przez firmę Bang & Olufsen. W każdym momencie można zakryć głośniki zsuwając obudowę do góry i włączyć muzyczne słuchawki, dołączone do telefonu (wejście na jack 3,5mm).

Samsung i450 posiada specjalny muzyczny interfejs, który pomaga w zarządzaniu poszczególnymi folderami. Dzięki 35MB pamięci wewnętrznej możliwe jest zapisanie swojego ulubionego zestawu plików muzycznych, a czytnik kart microSD umożliwia zwiększenie liczby przechowywanych utworów (do 4GB pamięci). W modelu nie zabrakło także radia FM, funkcji „background music” oraz trybu offline – czyli wszystkiego, co sprawia, że muzyka towarzyszy użytkownikowi prawie zawsze.

Duży wyświetlacz LCD 2,4” zapewnia wygodę korzystania z funkcji multimedialnych dostępnych w telefonie: aparatu o rozdzielczości 2 megapikseli z flashem LED oraz aparatu VGA do wideokonferencji, nagrywania i odtwarzania krótkich filmów video. Panoramiczny ekran o 262mln kolorów to jednak przede wszystkim przyjemność przeglądania stron internetowych czy przesyłania plików, które dzięki technologii HSDPA odbywają się z prędkością 3,6 Mbps. By przesłać dane do/z komputera wystarczy skorzystać z kabla USB lub technologii Bluetooth 2.0 EDR (A2DP).

Samsung i450 to pierwszy telefon w ofercie firmy oparty na systemie operacyjnym Symbian OS v 9.2 S60 3rd Edition z dodatkiem Feature Pack 1. Oprogramowanie to daje użytkownikowi możliwość pełnego i wygodnego przeglądania stron www, a dzięki dostępowi do tysięcy aplikacji z biblioteki S60 swobodnej pracy na kilku programach jednocześnie. To również gwarancja najniższego poziomu zużycia energii i niezawodności systemu operacyjnego. Dużym atutem telefonu jest także dobra bateria (1140mAh), pozwalająca na prawie 8 godzin rozmów.

Sugerowana cena detaliczna Samsung i450: 1199,00zl

Specyfikacja SGH-i450:

•    Wymiary: 101x52x17,8mm
•    Wyświetlacz: 2,4” 262mln TFT
•    Pamięć wewnętrzna: 35MB + czytnik kart microSD
•    System operacyjny Symbian OS™ v 9.2
•    Interfejs muzyczny
•    Technologia Icepower B&O, głośniki
•    Pliki audio: MP3/AAC/AAC+/WMA/RealAudio
•    Aparat 2Mpix z flashem
•    Kamera VGA + nagrywanie video
•    Pliki video: MPEG4/H.263
•    HSDPA/GPRS/EDGE
•    Bluetooth 2.0 EDR (A2DP), USB 2.0
•    Czas rozmów/czuwania: 7,9/333h
(specyfikacja może ulec zmianie)

Zapraszamy też do nowego działu: TECH (Komputery, Telefony, Foto…)

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top