SAP największym dostawcą rozwiązań HR w Polsce

Opublikowano: 30 stycznia 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Firma SAP Polska poinformowała, że zgodnie z wynikami pierwszego pełnego raportu IDC na temat polskiego rynku systemów wspomagających zarządzanie zasobami ludzkimi SAP zajmuje pozycję zdecydowanego lidera wśród dostawców tej klasy rozwiązań w Polsce. Zainstalowane w Polsce aplikacje SAP do zarządzania HR obsługują najwięcej czynnych pracowników – ok. 200 tys. w ponad 80 firmach. IDC szacuje, że w 2002 roku SAP osiągnął 36,7% udział w rynku pod względem wartości sprzedanych rozwiązań HR.

Po raz pierwszy polski oddział IDC, jednej z największych na świecie firm zajmujących się badaniem rynku IT, przeprowadził pełne badanie rynku zaawansowanych rozwiązań HR w Polsce. Badanie objęło rok 2002.
„Nasze rozwiązania do zarządzania kadrami zawierają najlepsze i sprawdzone wzorce biznesowe, a jednocześnie w pełni obsługują zmieniające się polskie wymagania prawne” – powiedział Tomasz Domański, Wicedyrektor Działu Produktu SAP Polska. „Od wielu lat .SAP intensywnie rozwija swoje aplikacje wspomagające HR, dbając jednocześnie o najwyższą jakość serwisu. Nasi klienci otrzymują światowej klasy narzędzie, które jest przez nas na bieżąco aktualizowane do zmian przepisów. Jest to najlepszy wybór dla profesjonalistów i powód dla którego tak wiele firm zdecydowało się na jego stosowanie.”

Według badań IDC liderem polskiego rynku systemów informatycznych do zarządzania kadrami jest SAP, którego przychody z tytułu sprzedaży mySAP HR oszacowano najwyżej. Na kolejnych pozycjach znalazły się firmy: Oracle, IFS i Teta. Pod względem liczby wdrożeń systemów HR w Polsce SAP zajmuje trzecią pozycję, ustępując miejsca jedynie lokalnym dostawcom – firmom Teta i BPSC. Biorąc pod uwagę liczbę pracowników obsługiwanych przez systemy do zarządzania kadrami SAP zyskał wyraźną przewagę nad konkurentami – ok. 200 tys. pracowników (kolejny konkurent obsługuje ok. 155 tys. pracowników).

Według autorów raportu aplikacje do zarządzania kadrami stają się siłą napędową polskiego rynku ERP i cieszą się szczególną popularnością, ponieważ pozwalają na znaczną redukcję kosztów i podniesienie wydajności każdej organizacji. Stąd też wielu dostawców rozwiązań informatycznych, opracowuje i rozwija aplikacje HR.

http://www.sap.pl/rozwiazania/hr

Sylwester KozakSAP największym dostawcą rozwiązań HR w Polsce

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.