SAP zakupił A2i

Firma SAP AG poinformowała o zakupie firmy A2i, Inc. , prywatnego producenta oprogramowania. W ten sposób możliwe stało się rozszerzenie funkcjonalności modułu zarządzania danymi podstawowymi (MDM – Master Data Management), wchodzącego w skład otwartej platformy integracyjnej i aplikacyjnej SAP NetWeaver. Zakup ten jest częścią strategii SAP, polegającej na wyszukiwaniu i nabywaniu firm, które pomogą SAP w dostarczaniu innowacyjnych pakietów produktów oraz w spełnianiu specyficznych wymagań klientów. Warunki finansowe umowy nie zostały ujawnione.

Firma A2i, Inc., założona w 1993 roku w Los Angeles, w Kalifornii, programuje i sprzedaje rozwiązanie xCat – platformę do zarządzania zawartością produktów przedsiębiorstw oraz publikacji katalogów multimedialnych. W wyniku transakcji SAP przejmuje doświadczony zespół specjalistów oraz rozwiązane światowej klasy, które odniosło sukces na wielu rynkach branżowych, np. materiałów produkcyjnych, wytwórczym, motoryzacyjnym, medycznym i sprzedaży detalicznej. Rozwiązanie A2i xCat będzie w pełni zintegrowaną częścią platformy SAP NetWeaver, co wyeliminuje potrzebę angażowania się w projekty integracji technologicznej.

„Zakup firmy A2i to idealny przykład spójnej strategii SAP polegającej na dostarczaniu kompletnego i innowacyjnego pakietu produktów dostępnego dla klientów – powiedział Henning Kagermann, Prezes SAP AG. – Nie szukamy wielkich firm w celu ich przejęcia, ani też nie chcemy nabywać udziałów lub klientów. Wolimy kupować i integrować technologie uzupełniające, których jeszcze nie opracowaliśmy bądź nie mogliśmy opracować. U podstaw naszej strategii znajdują się potrzeby klientów, którzy oczekują prawdziwie zintegrowanej i kompletnej oferty. Strategia nabywania firm oferujących komplementarne technologie pozwala firmie SAP na stałe dostarczanie rozwiązań, które można płynnie integrować z istniejącą infrastrukturą IT, przy zachowaniu niskich kosztów inwestycji w technologie”.

http://www.sap.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top