Seminarium Infovide z zarządzania jakością danych

Podczas organizowanego przez Akademię Infovide w dn. 28 maja br. seminarium zostanie przedstawiony Program TdQM (Total data Quality Management). Eksperci Infovide zaprezentują zasady kompleksowego zarządzania jakością danych, poczynając od wypracowanych metod i technik pomiarów jakości danych, a kończąc na praktycznych metodach i narzędziach czyszczenia, weryfikacji i autokorekty dużych wolumenów danych.

„Szczególnie dużą uwagę zwrócimy na aspekt wyceny kosztów ponoszonych z powodu niskiej jakości danych, co jest znaczącym argumentem w dyskusji nad uruchomieniem, w ramach Programu TdQM, projektów poprawy tej jakości” – powiedział Tomasz Mierzwa, Dyrektor Konsultacji w Infovide.

Seminarium skierowane jest do menedżerów zarządzających firmami, dyrektorów działów informatycznych, dyrektorów jednostek odpowiedzialnych za dane, inwestorów oraz wszystkich zainteresowanych zagadnieniami poprawy jakości danych.

Podczas seminarium eksperci Infovide odpowiedzą na pytania:
ˇ czym są dane, informacje, wiedza oraz mądrość organizacji
ˇ jak rozumieć jakość danych
ˇ dlaczego warto liczyć koszt niskiej jakości danych i dlaczego warto tę jakość poprawiać
ˇ jakie są zasady zarządzania jakością danych
ˇ jakie są założenia programu TdQM
ˇ co to jest Środowisko zarządzania jakością danych i jak je implementować
ˇ jakie są rodzaje technik i narzędzi zarządzania jakością danych

Seminarium poprowadzą:
Tomasz Mierzwa – Dyrektor Konsultacji w Infovide, posiadający doświadczenie w zarządzaniu dużymi przedsięwzięciami informatycznymi oraz projektowaniu i budowie systemów wspierania decyzji w oparciu o technologię hurtowni danych.
Jarosław Szewczuk – konsultant Infovide, specjalizujący się w zagadnieniach modelowania i jakości danych.

http://www.infovide.pl

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top