Serwis dla dzieci Junior.Reporter.pl w nowej wersji

Popularny serwis internetowy dla dzieci „Junior.Reporter.pl” został znacznie rozbudowany i zyskał nową, atrakcyjną szatę graficzną, pozwalającą młodym internautom łatwiej poruszać się po stronach.

W Dniu Dziecka, 1 czerwca 2002 roku minęła druga rocznica powstania serwisu dla dzieci „Junior”. Aby uczcić podwójne „dziecięco-urodzinowe” święto, Junior pojawił się tego dnia w nowej szacie graficznej i udostępnił jeszcze więcej działów tematycznych. Redakcja Reportera przygotowała dla młodych użytkowników serwisu okolicznościowe gry i konkursy.

Odnowione strony nie tylko wyglądają oryginalnie, ale także znacznie szybciej się ładują, są też bardziej czytelne i intuicyjne w obsłudze. Duży wpływ na nowy wygląd serwisu mieli młodzi użytkownicy „Juniora”, z którymi konsultowano przeprowadzane zmiany. Przy ich pomocy wybrano nowe kolory oraz zawartość strony głównej.

Przeprowadzone zmiany były konieczne z powodu rosnącej popularności serwisu oraz coraz większej liczby zamieszczanych w materiałów. Sondy przeprowadzone wśród użytkowników „Juniora” oraz prenumeratorów newslettera „Nowinki Juniora” wykazały, że ponad 80% osób odwiedzających strony to dzieci i nastolatki powyżej 10 lat, a najliczniejsza grupa wiekowa to 11-14-latki. Dotychczasowy wygląd serwisu przygotowano z myślą o dzieciach w wieku 7-12 lat, teraz został dostosowany do potrzeb i oczekiwań nastolatków w wieku 11-14 lat, którzy wyrośli już z typowo „dziecięcych” serwisów. „Junior” notuje obecnie ponad 100 tys. odsłon stron miesięcznie.

Nie oznacza to jednak, że młodsi użytkownicy sieci nie znajdą tu atrakcji dla siebie. Redakcja serwisu stara się nadal zamieszczać teksty zrozumiałe także dla najmłodszych internautów oraz promować książki i gry wolne od elementów przemocy i treści uznanych społecznie za niewskazane dla dzieci.

Ważny wpływ na rozwój serwisu mają także same dzieci, które mogą zamieszczać w Galerii swoje prace plastyczne i literackie, mogą także publikować na stronach serwisu quizy na interesujące je tematy lub zadawać pytania związane z obsługą komputera i Internetu. Poza „dorosłą” redakcją Reportera w pracach nad serwisem dla dzieci pomaga redakcja dziecięca. Dzieci recenzują gry i książki przeznaczone dla nich oraz przygotowują relacje z dziecięcych imprez.

http://junior.reporter.pl/

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry