Serwis Edukacja w portalu Gazeta.pl

Opublikowano: 18 kwietnia 2002. Kategoria: Rynek. Tagi:

W portalu Gazeta.pl ruszył serwis Edukacja. Serwis Edukacja przede wszystkim potężny zbiór testów dla gimnazjalistów, szóstoklasistów, maturzystów, próbnych matur z języków obcych z plikami mp3, pytań maturalnych z poprzednich lat. To również informacje przydatne uczniom, studentom i rodzicom.

Serwis Edukacja jest podzielony na kilka działów. W dziale „Oj, czysty język” znaleźć można kilkadziesiąt dyktand dla dorosłych i dla dzieci, większość także do ściągnięcia w formacie mp3. Dodatkowo Forum z ekspertem, który regularnie rozwiewa wątpliwości językowe internautów.

Dział „Nauka języków obcych” to głównie testy sprawdzające predyspozycje do nauki języków obcych. Ciekawym urozmaiceniem serwisu są dźwiękowe przykłady wymowy angielskich głosek. Dział wzbogacają teksty w języku angielskim dotyczące bieżących tematów (np. o Królowej Matce, Harrym Potterze, Tolkienie) ze słowniczkami trudniejszych wyrazów – niektóre także w mp3. Ciekawym dodatkiem są scenariusze lekcji i zbór słówek do nauki.

Dział „Książki” to około 30 lektur w niekonwencjonalny sposób omówionych przez belfra Staszka a w „Kulturaliach” znaleźć można nowości książkowe dla dzieci i młodzieży Małgorzaty Musierowicz oraz recenzje programów edukacyjnych. Ponadto w serwisie Edukacja znajdują się informacje „Jak się uczą za granicą – systemy edukacyjne w ponad 20 krach europejskich”, cykl Zwierzaki Wajraka – ABC Zwierząt nie całkiem domowe oraz informacje o najpopularniejszych kierunkach studiów w 2001 r. i 2000.

Niedługo serwis Edukacja zostanie wzbogacony o testy językowe i zestawy egzaminów na studia z poprzednich lat.

http://www.gazeta.pl/edukacja

Sylwester KozakSerwis Edukacja w portalu Gazeta.pl

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.