Serwis OnetBiznes w nowej odsłonie

Serwis biznesowy – OnetBiznes został uruchomiony w całkowicie nowej wersji. Ekskluzywne źródła wiadomości gospodarczych z Polski i zagranicy, bogactwo tekstów, materiałów wideo i dźwiękowych oraz wygodne narzędzia finansowe – to najważniejsze atuty nowego serwisu.

Pod adresem biznes.onet.pl znaleźć można własne materiały redakcyjne opracowywane przez kilkunastoosobowy zespół redakcji biznesowej Onetu oraz ekskluzywne treści pochodzące z TVN CNBC Biznes, CNN, Financial Times, Reutersa, Radia PiN, IAR oraz kilkudziesięciu innych źródeł. Na nowej stronie głównej znaleźć można również pisane specjalnie dla Onetu blogi eksperckie oraz analizy i komentarze rynkowe o tematyce gospodarczej, których autorami są m.in. doradcy z Grant Thornton International, Xeliona, Ekspandera czy Gold Finance, analitycy FMC Management, TMS Brokers i Noble Funds TFI oraz ekonomiści i przedsiębiorcy, tacy jak Alfred Adamiec, Przemysław Skwierczyński czy Aleksander Gudzowaty.

W serwisie znalazła się również aplikacja telewizyjna, dzięki której serwis zyskał zupełnie inny wymiar. Informacje w formie tekstowej, fotogalerie, pliki audio oraz materiały video przenikają się tworząc zupełnie nową jakość informacyjną.

Układ strony głównej nowego serwisu jest wzorowany na układzie strony głównej Onetu. W części „Biznes Poleca”, aktualizowanej wielokrotnie w ciągu dnia, znaleźć można najciekawsze materiały omawiające aktualne wydarzenia gospodarcze rekomendowane przez redakcję biznesową.

W stosunku do poprzedniej wersji serwisu, zmieniono sposób zaprezentowania materiałów oraz ich wyszukiwania. Teraz wszystkie informacje w serwisie można wygodnie przeglądać nie tylko w oparciu o podział tematyczny, ale również wg branż, których jest ich do wyboru kilkanaście, wg źródeł czy charakteru materiału informacyjnego. Nową funkcją jest możliwość przełączenia się w tryb „Newsroomu”, gdzie można przeczytać w układzie chronologicznym wszystkie wiadomości pojawiające się w serwisie.

– Nowości w serwisie OnetBiznes widać już na pierwszy rzut oka. Teraz dział „gospodarka” na Onecie jest bardziej przejrzysty, różnorodny i multimedialny. Chcieliśmy stworzyć serwis, w którym każdy, kto szuka informacji gospodarczej, znajdzie wszystko to co potrzebne w codziennej pracy – mówi Rafał Mandes, dyrektor działu Biznes i Finanse w Grupie Onet.pl, odpowiedzialny za przygotowanie i uruchomienie nowego serwisu biznesowego.

Serwis OnetBiznes to również miejsce dla osób, które chcą aktywnie komentować gospodarczą rzeczywistość. Blogi, dziennikarstwo obywatelskie, fotoreportaże czy felietony – to niektóre z form aktywności dostępnych dla wszystkich użytkowników serwisu.

Będąc serwisem adresowanym do szerokiego grona osób poszukujących informacji gospodarczych, serwis OnetBiznes zawiera również wygodne narzędzia, takie jak porównywarka kredytów, ubezpieczeń, lokat, funduszy inwestycyjnych i emerytalnych. W serwisie znaleźć można też bieżące kursy walut,  wykresy giełdowe, wyniki spółek i inne przydatne dane makroekonomiczne a także paletę produktów finansowych w Pasażu Finansowym.

Wraz z wdrożeniem strony głównej OnetBiznes użytkownicy mogą już korzystać z większości nowych rozwiązań. W pierwszym etapie zmianie uległ serwis newsowy wraz z zupełnie nową stroną główną. Kolejne zmiany będą wdrażane stopniowo. Docelowo zmienione będą wszystkie strony. Onet planuje zakończyć ten proces do końca roku.

biznes.onet.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top