Serwis Zdrowie w portalu Gazeta.pl

Opublikowano: 19 kwietnia 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

We współpracy z MediMedia International (http://www.medimedia.pl) – wydawcą uznanego w świecie medycyny systemu informacji o lekach Pharmindex – powstał jeden z działów serwisu Zdrowie „Przewodnik po zdrowiu”. Jest to zbiór informacji o powszechnych dolegliwościach i sposobach ich leczenia. Użytkownik znajdzie tu informację tym, co można zrobić samemu z własnym zdrowiem a co powinien zrobić lekarz oraz tematyczny przewodnik po lekach i produktach ochrony zdrowia dostępnych bez recepty. Wszystko w bardzo przystępnej formule „krok po kroku”.

Oprócz wspomnianego już „Przewodnika po zdrowiu” w serwisie Zdrowie można znaleźć kilka dodatkowych działów.

Dział „Pytania do specjalistów” zbiera pytania i odpowiedzi zadawane przez Internautów na forum i na czatach naszym ekspertom wielu specjalności i specjalizacji min. alergologowi, ginekologowi, kardiologowi, lekarzowi rodzinnemu.

„Zdrowy styl życia” to dział poświęcony prawidłowemu odżywianiu, zdrowej diecie, medycynie naturalnej oraz profilaktyce i badaniom medycznym.

Dział „Uzależnienia” opisuje oraz identyfikuje uzależnienia oraz przebieg procesu alkoholizmu, narkomanii oraz palenia papierosów. Można poznać objawy uzależnienia, metody i sposoby leczenia, dowiedzieć się czy jest się współuzależnionym i jak z tym walczyć.

W dziale „Kobieta i dziecko” znaleźć można np. poradnik ciąża miesiąc po miesiącu.

Dział „Specjalne” to min. poradnik pacjenta, informacje o soczewkach kontaktowych czy chorobie Parkinsona. W dziale tym będą ukazywać się regularnie raporty, opracowania oraz poradniki na ważne i bieżące tematy medyczne.

Serwis wzbogacony jest o fora eksperckie z lekarzami specjalistami – aktualnie na pytania Internautów odpowiada sześciu uznanych lekarzy specjalistów – oraz czaty. Ich zapis dostępny jest pod adresem http://www.gazeta.pl/czat. Materiał pochodzący z forów staje się z czasem kompendium wiedzy prezentowanym we wspomnianym już dziale „Pytania do specjalistów”.

http://www.gazeta.pl/zdrowie

Sylwester KozakSerwis Zdrowie w portalu Gazeta.pl

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.