Sferia: zmiany taryf internetowych

Od 1 lutego 2008 roku Sferia upraszcza cennik internetowy i wprowadza dwie nowe taryfy: tranSFER mega oraz tranSFER giga. Dodatkowo zostają zmienione podziały w strefach transferowych i system zarządzania prędkością ze względu na porę.
W godzinach od 9.00 rano do 1.00 w nocy, użytkownicy nowych taryf będą mogli korzystać z prędkości do 3,1 Mb/s w Strefie 1 ( WWW, e-mail, transmisje strumieniowe) oraz do 16 kb/s w Strefie 2 (P2P oraz FTP). W godzinach od 1.00 w nocy do 9.00 rano prędkość w Strefie pierwszej nie ulega zmianie, lecz w drugiej znacznie przyspieszy, nawet do 256 kb/s.

Nowe opłaty abonamentowe kształtują się następująco:
Czas trwania Umowy / Taryfa    tranSFER mega     tranSFER giga
Czas nieokreślony                                  101 zł    121 zł
12 miesięcy                                             81 zł    101 zł
24 miesięcy                                             61 zł    81 zł
* Podane ceny są cenami brutto.

W lutym będzie obowiązywać promocja na opłaty abonamentowe. W zależności od taryfy na jeden lub dwa pełne okresy rozliczeniowe w umowie na 24 miesiące opłata wyniesie 1 zł brutto. Koszt aktywacji wyniesie również 1 zł brutto. Dodatkowo suma przetransferowanych danych będzie rozliczana w okresie 30 dniowym.

Obserwując nowe taryfy Sferii dostrzegam konsekwencję z jaką operator ten realizuje plan oparty na rozumieniu tej prostej zasady. Każdy z nas jest w istocie użytkownikiem aplikacji pracujących w Strefie 1 takich jak www, poczta, streaming, gdzie prędkość bywa kluczowa dla jakości serwisu. Oddzielenie ruchu aplikacji p2p kwalifikowanych jako Strefa 2 uwalnia zasoby sieciowe dla aplikacji interaktywnych. Dzięki temu użytkownik sieci Sferia otrzymuje więcej pasma wtedy kiedy aplikacja, której używa, tego wymaga. Powstaje wtedy subiektywne wrażenie u abonenta – „sieć działa szybciej”.- mówi Marcin Wawrzyński, niezależny ekspert firmy CISCO.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top