Sferia: zmiany taryf internetowych

Od 1 lutego 2008 roku Sferia upraszcza cennik internetowy i wprowadza dwie nowe taryfy: tranSFER mega oraz tranSFER giga. Dodatkowo zostają zmienione podziały w strefach transferowych i system zarządzania prędkością ze względu na porę.
W godzinach od 9.00 rano do 1.00 w nocy, użytkownicy nowych taryf będą mogli korzystać z prędkości do 3,1 Mb/s w Strefie 1 ( WWW, e-mail, transmisje strumieniowe) oraz do 16 kb/s w Strefie 2 (P2P oraz FTP). W godzinach od 1.00 w nocy do 9.00 rano prędkość w Strefie pierwszej nie ulega zmianie, lecz w drugiej znacznie przyspieszy, nawet do 256 kb/s.

Nowe opłaty abonamentowe kształtują się następująco:
Czas trwania Umowy / Taryfa    tranSFER mega     tranSFER giga
Czas nieokreślony                                  101 zł    121 zł
12 miesięcy                                             81 zł    101 zł
24 miesięcy                                             61 zł    81 zł
* Podane ceny są cenami brutto.

W lutym będzie obowiązywać promocja na opłaty abonamentowe. W zależności od taryfy na jeden lub dwa pełne okresy rozliczeniowe w umowie na 24 miesiące opłata wyniesie 1 zł brutto. Koszt aktywacji wyniesie również 1 zł brutto. Dodatkowo suma przetransferowanych danych będzie rozliczana w okresie 30 dniowym.

Obserwując nowe taryfy Sferii dostrzegam konsekwencję z jaką operator ten realizuje plan oparty na rozumieniu tej prostej zasady. Każdy z nas jest w istocie użytkownikiem aplikacji pracujących w Strefie 1 takich jak www, poczta, streaming, gdzie prędkość bywa kluczowa dla jakości serwisu. Oddzielenie ruchu aplikacji p2p kwalifikowanych jako Strefa 2 uwalnia zasoby sieciowe dla aplikacji interaktywnych. Dzięki temu użytkownik sieci Sferia otrzymuje więcej pasma wtedy kiedy aplikacja, której używa, tego wymaga. Powstaje wtedy subiektywne wrażenie u abonenta – “sieć działa szybciej”.- mówi Marcin Wawrzyński, niezależny ekspert firmy CISCO.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry