Sfora.pl: węszymy w internecie

Opublikowano: 19 grudnia 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Od dziś wszystkie newsy znajdziesz w jednym miejscu – deklarują twórcy portalu Sfora.pl, nowego serwisu informacyjnego o2.pl, który zastąpił wiadomosci.o2.pl. To kolejny gest spółki w stronę ambitnego odbiorcy treści.

– Wychodzimy na przeciw Internautom, którzy nie chcą tracić swojego czasu na przeglądanie dziesiątek stron, ale jednocześnie chcą mieć pewność, że nie umknęła im żadna ważna informacja. Wychodzimy na przeciw Internautom, którzy chcą byc zorientowani na to, co się dzieje, chcą mieć „rękę na pulsie”, ale brakuje im czasu na przeglądanie dziesiątek stron. Nasz zespół redakcyjny non stop śledzi wszystkie polskie serwisy informacyjne i dziesiątki zagranicznych. Wychwytujemy istotne tematy, przekazujemy je w Sforze krótko i treściwie, w myśl zasady „mniej słów, więcej informacji” – mówi Kamil Lodziński, redaktor naczelny Serwisów Informacyjnych o2.pl.

Materiały w serwisie wzbogacone są o odsyłacze do stron zewnętrznych, poruszających opisany temat, dzięki czemu Sfora pełni również funkcję agregatora newsów.
Sporo mówiło się w Internecie o tym, że serwisy informacyjne, biorąc kurs na rozrywkę, odepchnęły konsumenta poważnej informacji. Alternatywą dla portali stały się witryny w rodzaju TVN24.pl i Tok.FM oraz wortale ekonomiczne, łączące news gospodarczy z politycznym. Do tej grupy serwisów, nastawionych tylko na informację, chcemy dołączyć się ze Sforą – mówi Michał Brański, członek zarządu o2.pl.

Część strony głównej projektu twórcy Sfory oddają we władanie czytelnikom. Użytkownicy mogą za pomocą formularza dodawać do serwisu linki do ciekawych ich zdaniem tekstów, wideo i zdjęć. Internauci, głosując na zgłoszone propozycje decydują, które z nich pojawią się w wydzielonej kolumnie na stronie Sfora.pl.
Chcemy, aby Sfora była serwisem kompletnym. Połączenie pracy redakcji z energią i spostrzegawczością Internautów przybliża realizację tego celu – tłumaczy Lodziński.

www.Sfora.pl

Hanna LaskowskaSfora.pl: węszymy w internecie

Podziel się!

O autorze

hania