ShipPartner na Queen Mary 2

Progress Company, należąca do Progress Software Corporation poinformowała, że Queen Mary 2 – największy statek pasażerski, jaki kiedykolwiek zbudowano, zostanie wyposażony w oparte na technologii Progress OpenEdge oprogramowanie ShipPartner oferowane przez jej partnera, firmę Discovery Travel Systems (DTS). Oprogramowanie ShipPartner obsługuje rejestrowanie oraz dystrybucję informacji dotyczących zaokrętowania i wyokrętowania pasażerów, rozliczenia bezgotówkowe związane z różnymi systemami kasowymi (bary, kasyna, restauracje, etc.), a także inne udogodnienia pokładowe oferowane przez Queen Mary 2 (telefon, telewizja interaktywna, systemy zatwierdzania kart kredytowych). Oprogramowanie jest zintegrowane z mechanizmami zapewniającymi bezpieczeństwo załogi i gości przebywających na okręcie.

Statek Queen Mary 2 (należący do linii Cunard Line) posiada 14 pokładów, na których znajdują się między innymi obiekty sportowe, planetarium, baseny, restauracje, sale balowe, sklepy i centrum odnowy biologicznej. Na statku może przebywać jednocześnie 2620 gości oraz 1235 osób załogi. W związku z tak dużą liczbą osób potrzebny jest niezawodny i elastyczny system zarządzania majątkiem. Warunki takie spełniło, oferowane przez partnera Progress Company, oprogramowanie ShipPartner. Dzięki technologii Progress OpenEdge, aplikacja może być zintegrowana z nowymi rozwiązaniami sterującymi wszystkimi elementami statku – od zamków w drzwiach kabin i kabinowego systemu audiowizualnego, aż po system komunikacji wykorzystujący między innymi telewizję interaktywną.

“Technologia oferowana przez Progress Company odzwierciedla najlepsze i najnowsze branżowe kierunki rozwoju. Dzięki temu możemy dostarczać naszym klientom takie rozwiązania, jakich od nas oczekują, dostosowywać się do niemal każdych warunków biznesowych, a jednocześnie wykorzystywać nasze kwalifikacje i zasoby do uzyskania jak najlepszych wyników,” powiedział John Fraser, Dyrektor Zarządzający firmy DTS. “Największym wyzwaniem w przypadku Queen Mary 2 była integracja z rozwiązaniami innych firm. Progress OpenEdge jest jednak systemem zgodnym ze standardami, może więc bez obaw współpracować z innymi aplikacjami gwarantując jednocześnie pełną dostępność przetwarzanych informacji”.

http://www.progress.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

e-Commerce Polska awards
14.05.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry