Shoper zadebiutował na GPW – wzrost 15 proc. na otwarciu

Shoper S.A., właściciel platformy e-commerce do prowadzenia sklepu internetowego w modelu SaaS (Software as a Service), zadebiutował na głównym parkiecie GPW w Warszawie. Kurs akcji na otwarciu wyniósł 54,1 zł, co oznacza wzrost o 15 proc. względem ceny maksymalnej w ofercie wynoszącej 47,00 zł. Po 15 minutach handlu kurs akcji jest o 17 proc. powyżej kursu odniesienia i wynosi 55 zł.

Shoper zadebiutował na GPW – wzrost 15 proc. na otwarciu 1
Marcin Kuśmierz, prezes zarządu Shoper

Jesteśmy zadowoleni z zakończonego z sukcesem IPO i dołączenia do grona spółek publicznych. Dane z rynku pokazują, że branża technologiczna, zwłaszcza e-commerce i SaaS, ma przed sobą bardzo dobre perspektywy, dlatego wierzymy, że inwestycja w akcje spółki Shoper będzie stanowić ciekawą propozycję dla inwestorów. Dziękuję wszystkim akcjonariuszom za okazane nam zaufanie i zapewniam, że każdego z nich traktujemy jak pełnoprawnego wspólnika, mając na względzie jego najlepszy interes – powiedział Marcin Kuśmierz, prezes zarządu Shoper.

Wartość całej oferty Shoper wyniosła ok. 363 mln zł. Inwestorzy indywidualni złożyli łącznie ok. 2,7 tys. zapisów na ok. 8,3 mln akcji, w wyniku czego średnia stopa redukcji wyniosła ok. 92,5 proc. Do 2026 r. spółka  chce zwiększyć bazę użytkowników swojej platformy do 50 tys. sklepów internetowych oraz 7 tys. użytkowników aplikacji ErpBox, dzięki której sklepy na platformie Shoper mogą m.in. zostać zintegrowane z platformami handlowymi pozwalającymi na sprzedaż za granicą. Działający w modelu SaaS Shoper planuje przy tym wzrost przychodów powiązanych ze skalą działalności użytkowników (pay-as-you-grow) z obecnych 50 proc do ok. 80 proc. oraz dalsze wzmocnienie modelu sprzedaży wielokanałowej (omnichannel) w ramach platformy Shoper poprzez rozszerzenie liczby możliwych integracji.

Debiut giełdowy to bardzo ważny krok w rozwoju naszej firmy i budowania rozpoznawalności marki Shoper na polskim rynku. Już teraz jesteśmy liderem pod względem liczby obsługiwanych sklepów w modelu SaaS, a nasza strategia zakłada realizację kolejnych ambitnych celów. Pozwolą one jeszcze bardziej umocnić naszą pozycję wiodącej platformy pierwszego wyboru oraz umożliwią wejście z ofertą produktową na zupełnie nowe rynki – dodał Marcin Kuśmierz.

Menadżerami w Ofercie Shoper byli mBank S.A., Biuro Maklerskie PKO BP oraz WOOD & Company Financial Services, a.s. Funkcję doradcy prawnego Spółki w związku z Ofertą pełniła kancelaria prawna MJH Moskwa, Jarmul, Haładyj i Partnerzy – Adwokaci i Radcowie Prawni sp.p. Doradcą prawnym Menedżerów Oferty w związku z Ofertą była kancelaria prawna DLA Piper Giziński Kycia sp.j. Funkcję audytora Spółki pełnił Grant Thornton, a InnerValue odpowiadało za komunikację Oferty.

O Shoper.pl

Shoper S.A. to właściciel najpopularniejszej w Polsce platformy pod tą samą nazwą (Shoper) dla rynku e-commerce, sprzedawanej w modelu SaaS (Software as a Service). Spółka oferuje kompleksowy ekosystem wspierający użytkowników w prowadzeniu, zarządzaniu i rozwoju własnej sprzedaży online. W ramach usług dodatkowych udostępnia m.in. wsparcie w obszarze marketingu, logistyki czy płatności.

Na koniec I kwartału 2021 r. z usług Shoper korzystało ponad 21 tys. użytkowników. W tym około 17 tys. klientów bezpośrednich Shoper, którzy w ciągu okresu 12 miesięcy zakończonych 31 marca 2021 r. wygenerowali ok. 4,5 mld zł obrotów (GMV1)). Pozostałe około 4,2 tys. sklepów sprzedawanych jest przez partnerów spółki na zasadzie Private Label.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry