Jak sklepy internetowe komunikują się z klientami i czy mogłyby lepiej?

Opublikowano: 24 listopada 2020. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Ponad trzy czwarte sklepów internetowych promuje swoją ofertę w mediach społecznościowych. Tymczasem, dla kupujących kanałami poznawania zakupowych ofert są kolejno: e-mail, SMS, wyszukiwarka Google, porównywarki cenowe, a dopiero potem media społecznościowe.

Dawid ZarazińskiJak sklepy internetowe komunikują się z klientami i czy mogłyby lepiej?

Płatności online wypierają przelewy

Opublikowano: 13 października 2020. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Wystarczyły trzy lata, by liczba zakupów w sklepach Shoper opłacanych kartą, BLIK-iem i innymi szybkimi płatnościami online wzrosła niemal dwukrotnie. Systemy płatnicze dekadę temu traktowane były jako ciekawostka, w 2017 roku odpowiadały za 38 proc. transakcji, a rok temu już za połowę. Obecnie tą metodą płacimy za 62 proc. zamówień w sieci. Co to oznacza dla sprzedawców i kupujących?

Dawid ZarazińskiPłatności online wypierają przelewy

Shoper wprowadza nowy panel administracyjny

Opublikowano: 19 sierpnia 2020. Kategoria: Rynek. Tagi:

15 tysięcy sklepów korzystających z oprogramowania Shoper może już korzystać z nowego, odświeżonego panelu administracyjnego. Poza zmienionym wyglądem, sklepy dostają dostęp do nowych funkcji.

Dawid ZarazińskiShoper wprowadza nowy panel administracyjny

E-commerce coraz bardziej 360 stopni. Shoper podsumowuje 2019 rok

Opublikowano: 30 marca 2020. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Tradycyjnie, jak co roku, platforma sklepów internetowych Shoper przygotowała na koniec pierwszego kwartału podsumowanie tego, co działo się w branży e-commerce w roku poprzednim. Zapraszamy do zapoznania się z pełną wersją raportu „E-commerce 360 stopni”.

Dawid ZarazińskiE-commerce coraz bardziej 360 stopni. Shoper podsumowuje 2019 rok

Shoper pozyskał inwestora

Opublikowano: 13 maja 2019. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Fundusz V4C Poland Plus zarządzany przez Value4Capital inwestuje w spółkę Dreamcommerce. Właściciel marki Shoper dzięki sprzedaży udziałów w firmie planuje kontynuować ekspansję na niezagospodarowane dotąd segmenty rynku i rozwijać zakres oferowanych usług premium dla największych sklepów.

Dawid ZarazińskiShoper pozyskał inwestora

Zwroty w e-commerce coraz popularniejsze

Opublikowano: 28 marca 2019. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Według corocznego badania europejskiego rynku e-commerce, Barometr E-shopper 2018, coraz więcej e-nabywców decyduje się na zwrot zakupionych w Internecie przedmiotów. W 2018 roku na ten krok zdecydowało się 10 proc. europejskich konsumentów. Jest to wynik o 4 p.p. wyższy niż w roku 2017. 52 proc. respondentów uznało, że proces zwrotu był bezproblemowy.

Dawid ZarazińskiZwroty w e-commerce coraz popularniejsze

Koniec ery garażowych e-biznesów?

Opublikowano: 21 lutego 2019. Kategoria: Rynek. Tagi:

Raport Shopera pokazuje, że 2/3 sklepów na tej platformie ma mniej niż 3 lata. Ale z badania wynika również, że sprzedawcy inwestują w rozwój, a wraz ze wzrostem stażu w biznesie, rośnie profesjonalizm sklepów.

Dawid ZarazińskiKoniec ery garażowych e-biznesów?