Sieć radiowa NASK rośnie

W ogólnokrajowej szerokopasmowej sieci radiowej budowanej przez NASK pracuje już osiemnaście nadajników radiowych. Do działających wcześniej stacji bazowych w Warszawie, Gdańsku, Gdyni-Jaśkowej Kopie, Gdyni-Oksywiu, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu oraz sześciu stacji pracujących w ramach projektu „e-świętokrzyskie” dołączyły cztery stacje bazowe rozmieszczone wokół Warszawy: w Pruszkowie, Legionowie, Wołominie i Karczewie.
System czterech stacji bazowych zainstalowanych na wysokich kominach w Pruszkowie, Legionowie, Wołominie i Karczewie umożliwia szczelne pokrycie całej okolicy Warszawy w kole o średnicy ok. 80 km. Nowe stacje – w połączeniu z pracującą już od dwóch lat stacją radiową NASK znajdującą się w centrum Stolicy – składają się na jedną z największych szerokopasmowych sieci radiowych na terenie województwa mazowieckiego.

Na mocy decyzji prezesa URTiP NASK korzysta z częstotliwości radiowych na terenie całego kraju i zobowiązany został do rozwoju sieci zgodnie z określonym harmonogramem. W sieci stosowany jest system radiowy VectaStar firmy Cambridge Broadband Networks Ltd standardowy promień komórki radiowej wynosi 30 km, a wykorzystywany zakres częstotliwości to 3.5-3.8 GHz.

Obecnie, dzięki osiemnastu nadajnikom radiowym sieci NASK, uzyskane wskaźniki to pokrycie ludności Polski na poziomie 27 proc. oraz pokrycie powierzchni Polski – 10 proc.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry