Sieć szkieletowa SuperMedia- drugi etap

Opublikowano: 15 lutego 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Spółka Super Media zakończyła kolejny etap rozbudowy sieci światłowodowej w Warszawie. Aktualnie dysponuje już kilkunastoma punktami dostępowymi w prawo- i lewobrzeżnej Warszawie redundantnie połączonymi w topologii pierścienia, co umożliwia firmie świadczenie usług transmisji danych o dużych i bardzo dużych przepływnościach.

Pomyślnie także zakończyły się testy zastosowania w sieci światłowodowej Super Media sprzętu DWDM opartego na rozwiązaniu FOMUX 3000 firmy Pandatel, który może transmitować na-wet do 80 Gbps na jednej parze włókien światłowodowych (32 kanały po 2.5 Gbps każdy). Implemen-tacja technologii DWDM pozwoli Super Media oferować usługę „dzierżawa długości fali” jak również jeszcze bardziej zwiększyć przepustowość całej sieci szkieletowej Super Media.

Sieć szkieletowa Super Media została zbudowana w oparciu o sprzęt ATM firmy Cisco. Zasto-sowano wydajne przełączniki ATM z rodziny Catalyst MSR 8500 i routery serii 7200, a w warstwie dostępowej przełączniki Catalyst 3500 i Catalyst 2900. Przełączniki Catalyst 2900 wyposażone są w moduły ATM STM-1, co rozszerza możliwość dołączania klientów do sieci ATM przez porty adaptacyj-ne FastEthernet. Bezpośrednio w samych switchach ATM oferowane są porty o przepływnościach E1 (2Mbps), E3 (34Mbps), STM-1 (155Mbps) i STM-4 (622Mbps), a następnie wirtualne kanały (VC) i wirtualne ścieżki (VP) z klasami usług: UBR, ABR, VBR i CBR o przepustowościach do 622 Mb/s (STM-4) – tak duża liczba możliwości skonstruowania całego rozwiązania pozwala dokładnie dopaso-wać projekt do potrzeb klienta.

Super Media dostarcza również zaawansowane usługi dotyczące protokołu IP. Jedną z nich jest usługa Tranzytu IP, gdzie sieć IP Super Media tranzytuje ruch IP z systemów autonomicznych klientów do największych sieci operatorskich w Polsce, czy też do operatorów międzynarodowych takich jak np. Telia z wykorzystaniem protokołu BGP. Dodatkowo, Super Media zapewnia we własnej sieci IP możliwość stosowania zaawansowanych mechanizmów QoS oraz brak nadsubskrybcji (ang. oversubscription, overbooking) łącz między węzłami.

http://www.supermedia.pl

Sylwester KozakSieć szkieletowa SuperMedia- drugi etap

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.