Sklep Lazienki24.pl wydłuża okres zwrotu towaru

19 listopada 2008 roku lazienki24.pl, specjalistyczny sklep internetowy z wyposażeniem łazienek wydłużył dwukrotnie termin zwrotu towaru z 10 do 20 dni.

Według polskiego prawa osobie dokonującej zakupów na odległość przysługuje 10-dniowy termin zwrotu towaru. Sklep lazienki24.pl wydłużył ten termin do 20 dni, dając swoim klientom dwa razy więcej czasu na przemyślenie zakupów.

Zakup wyposażenia łazienki to inwestycja na następnych kilka, a nawet kilkanaście lat. Wydłużenie terminu zwrotu towarów w lazienki24.pl to przede wszystkim większa wygoda klientów, którzy nierzadko dokonują wyborów pod presją czasu, a w konsekwencji nie są z nich zadowoleni.

Decydując się na wydłużenie okresu, w którym klienci mogą zwrócić zakupiony towar firma lazienki24.pl chce podkreślić swoją wiarygodność i budować zaufanie pomiędzy sprzedającymi, a kupującymi, która jest przecież podstawą handlu na odległość.

Z badań przeprowadzonych przez Inspekcję Handlową w czerwcu bieżącego roku  wynika, że 62% badanych sklepów internetowych nie podaje swoim klientom kompletnych informacji na temat zwrotów i reklamacji towarów. Z tej samej grupy 26% wprowadza do regulaminów niezgodne z prawem klauzule o braku możliwości zwrotu produktów, bądź o skróceniu jego terminu.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top