SMI uruchamia KodDlaCiebie.pl

Strona promuje ideę wykorzystania w komunikacji fotokodów. Umożliwia użytkownikom bezpłatne wygenerowanie i pobranie własnego fotokodu. Autorem i właścicielem serwisu jest SUPERMEDIA Interactive.

Serwis ma charakter informacyjno-wizerunkowy. Można dowiedzieć się z niego, w jaki sposób wykorzystywane są fotokody, jak można je skanować i skąd pobrać bezpłatnie oprogramowanie do odczytywania fotokodów. Na stronie www.koddlaciebie.pl każdy użytkownik może wygenerować swoją wizytówkę w postaci fotokodu, zwierającą jego imię, nazwisko, numer telefonu i adres e-mail. Można również pobrać fotokod o dowolnej treści lub przygotować SMS w postaci fotokodu.

„Fotokody to stosunkowo nowa technologia, która na polskim rynku nie jest jeszcze powszechnie wykorzystywana. Jednak naszym zdaniem, rozwój fotokodów to kwestia czasu. Ten sposób komunikacji oferuje nowe możliwości również w obszarze marketingu, PR, reklamy, sprzedaży. Jako spółka tworząca rozwiązania wykorzystujące nowe technologie, chcieliśmy przyczynić się do upowszechnienia idei fotokodów na polskim rynku – stąd pomysł na uruchomienie strony. Zapraszamy internautów do zabawy, ale jednocześnie przybliżamy im ideę fotokodów i uczymy jak z nich korzystać.” – mówi Mirosław Nowoszewski – Dyrektor ds. Rozwoju Projektów Specjalnych SUPERMEDIA Interactive i pomysłodawca serwisu.

Fotokody (często nazywane kodami 2D lub kodami QR) to forma graficznego zapisu informacji w postaci dwuwymiarowych obrazków złożonych z czarno-białych kwadratów. Można zastosować je wszędzie tam, gdzie mała ilość miejsca nie pozwala na umieszczenie długiego tekstu. Ułatwiają również szybkie zapisywanie i przenoszenie informacji. Fotokody można zeskanować przy użyciu telefonu komórkowego z aparatem cyfrowym wyposażonego w aplikację do odczytywania fotokodów. Na polskim rynku operatorzy telefonii komórkowej rozpoczęli przygotowania do wprowadzenia fotokodów w sierpniu 2008 roku.

www.koddlaciebie.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top