SMSBOX uruchamia wersję WAP

Serwis internetowy SMSBOX uruchomił pod adresem wap.smsbox.pl wersję swojego serwisu dedykowaną dla telefonów komórkowych.

Mimo obecności WAPu w Polsce od ponad 2 lat zainteresowanie nim nie rosło tak jak oczekiwali tego operatorzy. Z tego właśnie powodu wiele serwisów, w tym także SMSBOX, nie planował wprowadzenia komórkowej wersji. Sytuacja diametralnie się jednak zmieniła po wprowadzeniu w ostatnim czasie technologii GPRS, gdzie płacimy nie za czas, ale za ilość przesłanych danych. Dzięki takiemu rozwiązaniu koszty użytkowania znacząco spadły (np. sieć Era za 10zł miesięcznie oferuje nieograniczony dostęp do WAPu) oraz zwiększyła się popularność tej technologii.

W przygotowanym serwisie można m.in. wysłać SMSa, przejrzeć najnowsze informacje na temat SMSów lub zobaczyć wyniki Lotto.
Warto zauważyć, że wysyłanie SMSów z tej strony może być o wiele tańsze niż korzystanie bezpośrednio z telefonu. Koszt wysłania jednej wiadomości waha się wtedy w granicach 2-3groszy (3-4kb danych), co jest ok. 20-krotnie tańsze niż przy wysyłaniu wiadomości tradycyjną metodą.

http://www.smsbox.pl

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top