So.cl: społeczność czy edukacja?

Serwis edukacyjno-społeczny Microsoftu, So.cl, wyszedł z etapu testów dla studentów trzech amerykańskich uczelni ku szerszemu gronu użytkowników.

So.cl: społeczność czy edukacja? 1W grudniu zeszłego roku informowaliśmy o nowatorskim projekcie Microsoftu i zastanawialiśmy się nad przyszłością So.cl. Aktualnie każdy może sprawdzić na ile nasze przewidywania znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Aby uzyskać dostęp do So.cl można zarejestrować się poprzez Facebooka lub Windows Live ID. Po zalogowaniu się po raz pierwszy serwis w następujący sposób opisuje swoją myśl przewodnią:

So.cl jest eksperymentem w otwartym wyszukiwaniu. Oznacza to, że Twoje próby wyszukiwania na So.cl są widoczne przez innych użytkowników i będą dostępne również dla osób trzecich.

So.cl nie dodaje w sposób automatyczny rezultatów wyszukiwań, komentarzy lub „Lubię to” do serwisu Facebook, chyba że użytkownik wybierze tę opcję. So.cl nie kontaktuje znajomych z Facebooka, robi to jedynie w przypadku gdy się je zaprosi.

Po zalogowaniu da się zauważyć zbieżności w wyglądzie do znanego Google+. Oprócz tego serwisu społecznościowego, So.cl podpatrzył również innych graczy na rynku social media i nie brakuje podobieństw w funkcjonalności do Facebooka, Twittera i Pinteresta.

Jakie możliwości drzemią w So.cl? Można „śledzić” innych użytkowników So.cl lub wybrać opcję zainteresowań takich jak żywność, sztuka lub filmy. Z drugiej strony istnieje możliwość zainstalowania przycisku w pasku zakładek, dzięki któremu będziemy mogli informować innych użytkowników So.cl o ciekawych treściach znalezionych w internecie. Dodatkowo serwis jest ściśle zintegorowany z odświeżoną ostatnio wyszukiwarką Bing.

VentureBeat.com w dość przekorny sposób ukazał możliwości “społecznego” wyniku wyszukiwania w So.cl:

So.cl: społeczność czy edukacja? 2

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry