Social Media Day

Facebook nie służy tylko do przeglądania zdjęć dawnych miłości, chwalenia się domem, samochodem i podróżami, czy do grania w gry. To coraz częściej – sposób budowania relacji między firmami, a potencjalnymi (i aktualnymi) klientami. Właśnie wykorzystaniu mediów społecznościowych przez firmy i przedsiębiorstwa poświęcona będzie konferencja Social Media Day, która odbędzie się 23 listopada 2011 we Wrocławiu.

Najnowsze statystyki wskazują, że sto największych firm świata wg magazynu „Forbes”, jest obecnych w przynajmniej jednym kanale społecznościowym. Trend rozszerzania obecności w social media dotyczy także małych i średnich przedsiębiorstw, które w ten sposób mogą precyzyjnie docierać do swojej grupy docelowej.

Social Media Day 1Także w Polsce firmy coraz częściej dostrzegają potencjał mediów społecznościowych: jednak nie zawsze osoby decyzyjne są przekonane do tego, że warto w nie zainwestować. Dlatego podczas konferencji Social Media Day organizatorzy chcą pokazać przykłady najlepszych praktyk w tym zakresie. Impreza podzielona będzie tym razem na dwa dni: otwartą konferencję (23 listopada) i zamknięte warsztaty (24 listopada), na które można się zapisać na stronie www.socialmediaday.pl.

Wśród prelegentów znajdą się blogerzy, którzy mają na koncie kampanie realizowane z dużymi przedsiębiorstwami – Natalia Hatalska i najbardziej znany bloger motoryzacyjny, autor bloga Blogomotive.

Nie zabraknie też  specjalistów od monitoringu mediów – z Michałem Sadowskim z Brand24 na czele.

O roli social media z punktu widzenia relacji z konsumentami będzie mówił Piotr Miączyński dziennikarz działu gospodarczego Gazety Wyborczej i autor supermarket.blox.pl.

Najlepiej o korzyściach płynących dla firm z wykorzystania mediów społecznościowych opowiedzą osoby, które na co dzień tym się zajmują w największych polskich przedsiębiorstwach: blogerzy firmowi sieci Play (Marcin Gruszka), Telekomunikacji Polskiej (Tomasz Sulewski) i mBanku (Tomasz Lipiński).

To już szósta edycja Social Media Day Poland. Poprzednie konferencje były dużym sukcesem i wpisały się już w kalendarz wydarzeń branżowych nie tylko na Dolnym Śląsku, ale i w skali ogólnopolskiej. Ostatnia edycja odbyła się 30 czerwca, a wśród gości znaleźli się wtedy Kominek, Maciej Budzich, Jacek Gadzinowski, Artur Kurasiński, a także – przedstawiciele opiniotwórczej prasy, z redaktorem naczelnym „Press”, Andrzejem Skworzem, na czele.

Program i najświeższe informacje dotyczące konferencji można znaleźć na www.socialmediaday.pl oraz facebook.com/smdaypoland.

Czas i miejsce: 23 listopada 2011, godz.17.00 sala Wielka Zachodnia, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, Wrocław, ul. Joliot-Curie 15 – wstęp bezpłatny

Warsztaty: 24 listopada 2011, godz. 10.00 – obowiązują zapisy

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry