Sony kończy z PlayStation 2. Premiera „czwórki” w lutym?

Firma Sony przestaje produkować konsolę PlayStation 2 w Japonii. Wielkimi krokami zbliża się zaś premiera kolejnej generacji urządzenia.

Sony zdecydowała o zakończeniu japońskiej produkcji konsoli PS2. Urządzenie trafiło na sklepowe półki w marcu 2000 r. i do tej pory sprzedało się w ponad 150 mln egzemplarzy. Doskonała sprzedaż trwała nawet po premierze PS3 w 2006 r. – przez pierwsze trzy lata to „dwójka” sprzedawała się lepiej (PS3 sprzedała się do tej pory w 70 mln egzemplarzy).

Zaprzestanie produkcji popularnej konsoli podyktowane jest z pewnością zbliżającą się premierą PlayStation 4. Sony rozpoczęła wysyłanie zaproszeń na wydarzenie Destination PlayStation, które odbyc ma się pod koniec lutego. Choć firma nie wspomina o premierze nowej konsoli to będzie to idealna okazja do jej zaprezentowania. Gorsza wiadomość jest taka, że urządzenie nie trafi raczej do sprzedaży w 2013 r.

PS

Warto dodać, że gracze wciąż będą mogli cieszyć się z nowych tytułów na PS2. Swojej wersji na to urządzenie doczeka się m.in. nowa odsłona serii Final Fantasy. Do tej pory na PS2 powstało ok. 11 tys. gier.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top