Sony kończy z PlayStation 2. Premiera „czwórki” w lutym?

Opublikowano: 2 stycznia 2013. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Firma Sony przestaje produkować konsolę PlayStation 2 w Japonii. Wielkimi krokami zbliża się zaś premiera kolejnej generacji urządzenia.

Sony zdecydowała o zakończeniu japońskiej produkcji konsoli PS2. Urządzenie trafiło na sklepowe półki w marcu 2000 r. i do tej pory sprzedało się w ponad 150 mln egzemplarzy. Doskonała sprzedaż trwała nawet po premierze PS3 w 2006 r. – przez pierwsze trzy lata to „dwójka” sprzedawała się lepiej (PS3 sprzedała się do tej pory w 70 mln egzemplarzy).

Zaprzestanie produkcji popularnej konsoli podyktowane jest z pewnością zbliżającą się premierą PlayStation 4. Sony rozpoczęła wysyłanie zaproszeń na wydarzenie Destination PlayStation, które odbyc ma się pod koniec lutego. Choć firma nie wspomina o premierze nowej konsoli to będzie to idealna okazja do jej zaprezentowania. Gorsza wiadomość jest taka, że urządzenie nie trafi raczej do sprzedaży w 2013 r.

PS

Warto dodać, że gracze wciąż będą mogli cieszyć się z nowych tytułów na PS2. Swojej wersji na to urządzenie doczeka się m.in. nowa odsłona serii Final Fantasy. Do tej pory na PS2 powstało ok. 11 tys. gier.

Dawid ZarazińskiSony kończy z PlayStation 2. Premiera „czwórki” w lutym?

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.