Sony prezentuje następcę przenośnej konsoli PSP

Opublikowano: 27 stycznia 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Firma Sony przedstawiła dziś następcę swojej przenośnej konsoli. PSP2 zewnętrznie przypomina poprzednika, ale wyposażona została w 5-calowy, dotykowy ekran OLED o rozdzielczości 960×544 pikseli. Zmian jest więcej.

Sony nazywa swe urządzenie „Next Generation Portable” i zapowiada, że ma być „równie mocne jak PlayStation 3”. Konsolą steruje się za pomocą dwóch analogowych kontrolerów, a panel dotykowy umieszczony na odwrocie ma umożliwiać „dotykanie i popychanie” przedmiotów w grach.

PSP2 (lub NGP jak nazywa ją Sony) wyposażona została w dwie kamery, czujnik GPS, moduł 3G, Wi-Fi oraz Bluetooth. W jej wnętrzu umieszczony został czterordzeniowy procesor ARM Cortex A9.

W pierwszej kolejności na PSP2 pojawią się takie gry jak Call of Duty, Uncharted Portable, Killzone, Wipe Out, Resistance czy Yakuza. Dostępne będą także nowe tryby rozrywki: „LiveArea”, mający być platformą łączącą fanów danego tytułu oraz „Near” pokazujący aktywność znajdujących się w pobliżu właścicieli PSP2.

Konsola ma być dostępna pod koniec tego roku. Oficjalną informację prasową znaleźć można pod tym adresem.

Sony prezentuje następcę przenośnej konsoli PSP 1

Sony prezentuje następcę przenośnej konsoli PSP 2

Sony prezentuje następcę przenośnej konsoli PSP 3

Dawid ZarazińskiSony prezentuje następcę przenośnej konsoli PSP

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.