Sony przedstawia mniejszą konsolę PlayStation 3

Opublikowano: 19 września 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Firma Sony ogłosiła wprowadzenie nowej wersji PlayStation 3. Jest cieńsza i lżejsza od poprzednika.

Nowa edycja konsoli dostępna będzie w Europie 28 września w dwóch wersjach: z 500 GB i 12 GB (dysk flashowy) powierzchni na dane. Pierwsza z nich kosztować ma 299,99 euro, druga – 229,99 euro. Konsola z mniejszym dyskiem pozwoli podłączyć zewnętrzny napęd lub 250-GB, oficjalny dysk Sony.

Urządzenie jest o 20 proc. mniejsze i o 25 proc. lżejsze od poprzednika. Dostępne ma być w dwóch kolorach: czarnym (Charcoal Black) i białym (Classic White).

PlayStation 3

Plotki o nowej odsłonie PlayStation 3 pojawiały się od lipca tego roku. Warto dodać, że coraz częściej pojawiają się też głosy o kolejnej generacji konsoli. Według doniesień PlayStation 4 nie będzie wyposażony w żaden rodzaj napędu optycznego. Firma Sony nie potwierdziła jeszcze prac nad nową konsolą – podobnie jak Microsoft nie przedstawił następcy Xboxa 360. W listopadzie pojawić ma się natomiast nowa konsola Nintendo – Wii U. Ciekawie brzmią również zapowiedzi urządzenia o nazwie Ouya.

Dawid ZarazińskiSony przedstawia mniejszą konsolę PlayStation 3

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.