Sony przeprasza za droższe płyty Whitney Houston

Firma Sony przeprosiła za poniesienie cen nagrań Whitney Houston w dzień po jej śmierci. Całą sprawę nazywa „pomyłką”.

Sony przeprasza za droższe płyty Whitney Houston 1W niedzielę, kilkanaście godzin po pojawieniu się informacji o śmierci Whitney Houston, ceny nagrań artystki w brytyjskim iTunes Store znacząco wzrosły. Płyta „The Ultimate Collection” podrożała z 4,99 do 7,99 funtów, a „Whitney: The Greatest Hits” – z 7,99 do 9,99 funtów. Następnego dnia ceny wróciły do niższych poziomów.

Podwyżka cen spotkała się z bardzo krytycznym przyjęciem ze strony internautów. Wskazywano słusznie, że jest to niesmaczna próba zarabiania na fakcie czyjeś śmierci.

Dopiero po dwóch dniach firma Sony wystosowała oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Czytamy w nim:

Płyty Whitney Houston zostały pomyłkowo wycenione w UK iTunes Store w niedzielę. Po wykryciu błędu został on natychmiast poprawiony. Przepraszamy za popełnioną pomyłkę.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry