Sony przeprasza za droższe płyty Whitney Houston

Opublikowano: 15 lutego 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Firma Sony przeprosiła za poniesienie cen nagrań Whitney Houston w dzień po jej śmierci. Całą sprawę nazywa „pomyłką”.

Sony przeprasza za droższe płyty Whitney Houston 1W niedzielę, kilkanaście godzin po pojawieniu się informacji o śmierci Whitney Houston, ceny nagrań artystki w brytyjskim iTunes Store znacząco wzrosły. Płyta „The Ultimate Collection” podrożała z 4,99 do 7,99 funtów, a „Whitney: The Greatest Hits” – z 7,99 do 9,99 funtów. Następnego dnia ceny wróciły do niższych poziomów.

Podwyżka cen spotkała się z bardzo krytycznym przyjęciem ze strony internautów. Wskazywano słusznie, że jest to niesmaczna próba zarabiania na fakcie czyjeś śmierci.

Dopiero po dwóch dniach firma Sony wystosowała oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Czytamy w nim:

Płyty Whitney Houston zostały pomyłkowo wycenione w UK iTunes Store w niedzielę. Po wykryciu błędu został on natychmiast poprawiony. Przepraszamy za popełnioną pomyłkę.

Dawid ZarazińskiSony przeprasza za droższe płyty Whitney Houston

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.