Sony zwalnia w dziale mobilnym

Opublikowano: 23 sierpnia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Firma Sony poinformowała, że oddział zajmujący się telefonami komórkowymi zwolni 15 proc. pracowników, czyli ok. tysiąca osób. Ma to być część większej restrukturyzacji. Czy to wystarczy by skutecznie powalczyć o rynek nowoczesnych komórek?

Sony zwalnia w dziale mobilnym 1Z Sony Mobile Communications pożegna się około tysiąca pracowników. Centrala oddziału przeniesiona zostanie w październiku ze szwedzkiego Lund do Tokio.

Dla Sony rozwiązania mobilne to jedna z podstaw biznesu a portfolio smartfonów Xperia kontynuuje rozwój na całym świecie. Przyspieszamy integrację i konwergencję z grupą Sony by rozszerzać naszą ofertę i działać w ramach wydajnej struktury operacyjnej, która pozwoli ograniczyć koszty działalności Sony Mobile – powiedział Kunimasa Suzuki, szef mobilnego oddziału Sony.

Zwolnienia prowadzone mają być stopniowo, do marca 2014 roku. Czy taka restrukturyzacja pozwoli skutecznie powalczyć Sony Mobile z gigantami rynku smartfonów, Apple i Samsungiem?

Dawid ZarazińskiSony zwalnia w dziale mobilnym

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.