SoundCloud pozyskuje 50 mln dolarów

Opublikowano: 3 stycznia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi:

SoundCloud ogłosił pozyskanie nowej rundy finansowania. Muzyczny startup z Berlina ma 5 mln użytkowników i wyceniany jest na 200 mln dolarów.

SoundCloudKwota dofinansowania nie została podana, ale serwis TechCrunch donosi, że projekt pozyskał 50 mln dolarów, a jego wycena oscyluje wokół 200 mln dolarów. Głównym inwestorem jest firma Kleiner Perkins Caufield & Byers, której przedstawiciel zasiądzie w zarządzie serwisu.

SoundCloud pod względem użytkowników i oferowanych rozwiązań rozwijał się wykładniczo w ubiegłym roku – zapewnił Alexander Ljung, szef i założyciel mającego siedzibę w Berlinie startupu. Projekt powstał w 2008 roku. Umożliwia umieszczanie muzycznych nagrań i dzielenie się nimi dzięki warstwie społecznościowej – chce być muzycznym odpowiednikiem YouTube. Ma obecnie 5 mln użytkowników i jest bardzo popularny wśród amatorskich i profesjonalnych artystów, zwłaszcza w USA.

W dwóch poprzednich rundach finansowania SoundCloud pozyskał 16 mln dolarów. Pieniądze zainwestowały takie fundusze jak Union Square Ventures, Index Ventures czy Doughty Hanson Technology Ventures.

Dawid ZarazińskiSoundCloud pozyskuje 50 mln dolarów

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.