SoundCloud pozyskuje 50 mln dolarów

SoundCloud ogłosił pozyskanie nowej rundy finansowania. Muzyczny startup z Berlina ma 5 mln użytkowników i wyceniany jest na 200 mln dolarów.

SoundCloudKwota dofinansowania nie została podana, ale serwis TechCrunch donosi, że projekt pozyskał 50 mln dolarów, a jego wycena oscyluje wokół 200 mln dolarów. Głównym inwestorem jest firma Kleiner Perkins Caufield & Byers, której przedstawiciel zasiądzie w zarządzie serwisu.

SoundCloud pod względem użytkowników i oferowanych rozwiązań rozwijał się wykładniczo w ubiegłym roku – zapewnił Alexander Ljung, szef i założyciel mającego siedzibę w Berlinie startupu. Projekt powstał w 2008 roku. Umożliwia umieszczanie muzycznych nagrań i dzielenie się nimi dzięki warstwie społecznościowej – chce być muzycznym odpowiednikiem YouTube. Ma obecnie 5 mln użytkowników i jest bardzo popularny wśród amatorskich i profesjonalnych artystów, zwłaszcza w USA.

W dwóch poprzednich rundach finansowania SoundCloud pozyskał 16 mln dolarów. Pieniądze zainwestowały takie fundusze jak Union Square Ventures, Index Ventures czy Doughty Hanson Technology Ventures.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry