Spada sprzedaż gier na fizycznych nośnikach

Sprzedaż gier komputerowych spadła o 21 proc. w grudniu, a w całym roku – o 8 proc., wynika z raportu NPD Group. Nie znaczy to jednak, że konsumenci przestali grać. Zmieniają się jednak ich nawyki zakupowe.

Spada sprzedaż gier na fizycznych nośnikach 1Wartość sprzedanych gier komputerowych spadła w grudniu z 5,07 mld dolarów do 3,99 mld. W całym roku zanotowano spadek z 18,59 mld do 17,02 mld dolarów. Kiepskie wyniki obejmują jednak sprzedaż gier na fizycznych nośnikach, wskazując jednocześnie na wzrost zainteresowania dystrybucją cyfrową i coraz większą popularność gier społecznościowych.

Spadki zanotowano również w sprzedaży sprzętu (11 proc. w 2011 roku) oraz oprogramowania (6 proc.).

Wyniki branży nie są całkowicie zaskakujące jeśli weźmiemy pod uwagę, że jesteśmy na końcu cyklu życia obecnych konsol oraz fakt, że postępuje cyfrowa ewolucja grania. Nasze szacunki wyraźnie wskazują, że rośnie znaczenie rynku cyfrowej dystrybucji – powiedziała Anita Fazier, analityk NPD Group.

W 2011 roku najpopularniejszą grą była Call of Duty Modern Warfare 3. Na drugim miejscu uplasowała się Just Dance 3, a na kolejnych – Elder Scrolls V: Skyrim, Battlefield 3 oraz Madden NFL2012.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry