Spik – nowy mechanizm przesyłania plików

Tempo rozwoju komunikatora Spik nie słabnie. Kilka dni temu wprowadzono w nim autorskie rozwiązanie pozwalające przesyłać pliki nawet między komputerami będącymi poza NATem lub firewallem. Nowa funkcjonalność została zaprojektowana w taki sposób, aby oprócz niezawodności zapewnić maksymalną wygodę i łatwość użytkowania.

‘Stworzyliśmy menedżera plików, charakteryzującego się przejrzystym interfejsem użytkownika. Dzięki niemu zarządzanie transferami staje się banalnie proste. Menedżer pozwala m.in. regulować prędkość transferu, dzięki czemu komfort przy korzystaniu z innych funkcji komunikatora, np. rozmów głosowych, pozostaje na wysokim poziomie. Kolejną nowością jest możliwość przesyłania wielu plików lub całych katalogów z zachowaniem ich pierwotnej struktury. Wprowadziliśmy też optymalizację transmisji, dzięki której minimalizujemy ilość przesyłanych danych. W ten sposób uzyskujemy krótszy czas transferu.’ – mówi Andrzej Ciarkowski, odpowiedzialny za techniczną realizację nowego mechanizmu.

Spik - nowy mechanizm przesyłania plików 1

To jednak nie wszystkie możliwości nowego sposobu przesyłania plików. Użytkownik w każdym momencie może wstrzymać transfer, a po chwili go wznowić. Ponadto transfery przerwane na skutek awarii sieci, bądź nagłego restartu komputera można po pewnym czasie wznowić od miejsca, w którym zostały przerwane. Ta funkcja jest szczególnie przydatna w przypadku dużych plików.

Oprócz bogatego zakresu funkcjonalności, duży nacisk postawiono na prostotę obsługi.

‘Realizujemy założenie, że komunikator powinien być niezawodny i łatwy w obsłudze. Sposób przesyłania plików został więc maksymalnie uproszczony. Aby rozpocząć transfer, wystarczy przeciągnąć myszką zaznaczone pliki lub katalogi na wybraną osobę na liście kontaktów lub na okno rozmowy. Oczywiście istnieją też inne – powiedzmy – bardziej zaawansowane, sposoby wysyłania plików, np. za pomocą menu kontekstowego dostępnego po naciśnięciu prawym przyciskiem myszy na wybrany plik lub katalog.’ – dodaje Andrzej Kiesz koordynujący rozwój komunikatora.

Dla użytkowników Spika przygotowano też konkurs, w którym można wygrać bilety na jedyny w Polsce koncert zespołu The Prodigy. Do 25 kwietnia, za pomocą Spika, należy odpowiedzieć na pytanie: W jaki sposób zachęcił(a)byś znajomych do korzystania z przesyłania plików w nowym Spiku? Więcej informacji o konkursie na stronie http://spik.wp.pl/konkurs/prodigy/index.html

http://spik.wp.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry