Sprawdź czy to świńska grypa

Opublikowano: 24 września 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , ,

Serwis internetowy www.CzyToGrypa.pl ułatwia wczesne rozpoznanie objawów grypy, w tym wirusa A/H1N1 czyli tzw. świńskiej grypy. Nowy serwis uruchomiło wydawnictwo G+J Polska.

Test dostępny w serwisie powstał we współpracy z prof. dr hab. Lidią B. Brydak, kierownikiem Krajowego Ośrodka ds. Grypy z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Test stworzono na podstawie Brytyjskiego Planu Pandemicznego. Zastosowany w serwisie mechanizm rozwiązywania testu umożliwia wykrycie przypadków, które wymagają natychmiastowej konsultacji z lekarzem, jak również rozpoznanie objawów grypy, które potencjalnie mogą wskazywać na zakażenie wirusem A/H1N1. Korzystanie z testu jest bezpłatne.

Oczywiście, ostateczne rozpoznanie możliwe jest wyłącznie w trakcie analiz laboratoryjnych. Nasz serwis stanowi narzędzie, które ma na celu m.in. uświadomienie ludziom stopnia zagrożenia i w wielu przypadkach konieczności odwiedzenia lekarza, nawet jeżeli użytkownik nie jest dotknięty wirusem tzw. świńskiej grypy. – tłumaczy Marcin Kozioł, dyrektor multimediów G+J Polska.

www.CzyToGrypa.pl

Tomasz UchańskiSprawdź czy to świńska grypa

Podziel się!

O autorze

tomasz.uchanski