SprawnyMarketing.pl uruchamia nowy spis certyfikatów Google

Autorzy bloga SprawnyMarketing.pl zainicjowali stworzenie nowej polskiej listy certyfikatów Google. Polski spis certyfikatów Google znajduje się obecnie pod nowym adresem http://www.sprawnymarketing.pl/certyfikaty.

– Pozwoli to nam nie tylko usystematyzować naszą bazę, ale także zintegrować tę społeczność,  wymieniać się kontaktami i doświadczeniami, a w niedalekiej przyszłości – organizować wspólne seminaria i konferencje – argumentuje Cezary Lech.

Wszystko zaczęło się we wrześniu 2007 roku, kiedy na blogu SprawnyMarketing.pl powstała lista osób i firm, które uzyskały certyfikat Google Advertising Professional. W ciągu niespełna dwóch lat na liście znalazło się 111 konsultantów posiadających certyfikat Google Qualified Individual oraz 15 firm kwalifikowanych, które uzyskały Google Qualified Company.

– Liczba specjalistów GAP w Polsce jest naprawdę imponująca – ocenia Cezary Lech, autor bloga SprawnyMarketing.pl. – Według serwisu WhoIsaGAP.com Polska zajmuje pod tym  względem wysokie 3. miejsce na świecie, plasując się za Stanami Zjednoczonymi i Wielką Brytanią.

Lista została uzupełniona o możliwość dodawania kilku nowych certyfikatów, które Google zlokalizował na polskim rynku: Google Analytics Individual Qualification, Google AdWords Seminar Leader, Google Analytytics Authorized Consultant, Google Analytics Seminar Leader.

– Nikt nie zaprzeczy, że tego typu zestawienia motywują, zachęcają do zdrowej rywalizacji, i pozwalają – przynajmniej w pewnym stopniu – zarysować krajobraz firm i osób zajmujących się profesjonalnie tematyką SEM w naszym kraju – ocenia Tomasz Frontczak, autor „Marketing internetowy w wyszukiwarkach”.

Niniejsza lista, podobnie jak WhoIsaGAP.com,  nie jest oficjalnym zestawieniem zatwierdzonym przez Google Inc. Autorzy bloga SprawnyMarketing.pl mają nadzieję, że wraz z rozwojem rynku SEM w Polsce, spis ten nie będzie dotyczył tylko certyfikatów wystawianych przez Google.

www.sprawnymarketing.pl/certyfikaty

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry