Star Wars Uncut – pozycja obowiązkowa dla fanów Gwiezdnych Wojen!

W 2009 roku związany z Vimeo Casey Pugh postanowił przygotować projekt Star Wars Uncut, polegający na tworzeniu przez internautów 15-sekundowych scen na podstawie scenariusza “Gwiezdnych Wojen: Nowej Nadziei”. Kilka dni temu udostępniona została wersja reżyserska tego pomysłu. Dla fanów – pozycja obowiązkowa!

Film “Star Wars Uncut”, który zdobył w 2010 roku nagrodę Emmy, został stworzony przez fanów Gwiezdnych Wojen. Każdy z zaangażowanych w projekt internautów wykonał 15-sekundowy projekt wideo, który był następnie przekazywany bezpośrednio na stronę starwarsuncut.com.

Po przesłaniu filmików Casey Pugh wraz ze swoim bratem Bryanem i kilkoma innymi osobami złożyli tę internetową wersję filmu Georga Lucasa w całość. Wyselekcjonowane 473 części stanowią zwartą i przejrzystą opowieść, a przejścia pomiędzy spotami przebiegają płynnie zarówno pod względem obrazu jak i dźwięku.

Spoty cechują się różnorodnością pod względem wykorzystanych technik i rekwizytów, postaci przedstawione są czasami za pomocą klocków Lego, Darth Vader okazuje się kobietą. X-Wing stworzony został z kolei ze zwykłego samochodu, natomiast Sokół Millenium to nic innego jak… hamburger.

Wersja reżyserska (Director’s Cut) zawiera wybrane sceny ze wszystkich przesłanych przez internautów filmów. Poniżej przedstawiamy pełną wersję filmu.

Dla tych, którzy nie pamiętają zaś historii o Luke’u Skywalkerze, przytaczamy krótki opis fabuły:

Galaktyką wstrząsa wojna domowa. Rycerze Jedi, którzy strzegli międzygwiezdnego pokoju, zostali praktycznie wytępieni przez Imperatora. Jednak siły rebeliantów, na czele z księżniczką Leią, odnoszą sukcesy. Udaje im się wykraść plany potężnej broni Imperium Gwiazdy Śmierci. Darth Vader otrzymuje zadanie odnalezienia ukrytej bazy buntowników i odzyskania planów. Po przechwyceniu statku na którym podróżowała, Leia Organa zostaje uwięziona, a wysłany przez nią sygnał z wezwaniem pomocy przypadkowo dociera do Luke’a Skywalkera (Mark Hamill). Ten postanawia wyjść naprzeciw przeznaczeniu i dołączyć do rebelii. (źródło: Wikipedia)

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry