Start usługi OnetKonekt Satelita

Onet.pl SA oraz SES ASTRA, operator wiodącego w Europie systemu satelitarnego ASTRA, informują, że dzięki podpisanej 23 sierpnia 2003 roku umowie wprowadzają 15 września 2003 roku usługę satelitarnego dostępu do szerokopasmowego Internetu. Jest to jedyna usługa szerokopasmowego dostępu do Sieci działająca w każdym zakątku Polski.

Usługa przeznaczona jest dla tych użytkowników Internetu, którzy korzystając z połączenia o małej przepustowości chcą znacząco przyspieszyć pobieranie danych (nawet do 600 kbit/s). Jest to oferta szczególnie atrakcyjna dla mieszkańców rejonów, w których z powodów infrastrukturalnych nie istnieje inna alternatywa dla szybkiego dostępu do Internetu. Z usługi można korzystać za pomocą każdego komputera PC, wyposażonego w kartę odbiorczą wraz z podłączoną do niego małą anteną satelitarną, skierowaną na satelitę.

Usługa wprowadzona pod nazwą OnetKonekt Satelita, będzie rozszerzeniem pierwszego niezależnego dostępu do Internetu, oferowanego przez portal użytkownikom modemów tradycyjnych i ISDN pod nazwą OnetKonekt. Dotychczasowy OnetKonekt będzie obecny na rynku pod nazwą OnetKonekt Dial-up, a marka OnetKonekt stanie się zbiorczą nazwą wszystkich usług dostępowych, zarówno już uruchomionych, jak i planowanych przez portal w przyszłości.

Polska jest kolejnym europejskim rynkiem, po Czechach, Irlandii, Niemczech, Węgrzech, Włoszech i krajach Beneluksu, na którym pojawi się dostęp za pośrednictwem konstelacji satelitów ASTRA. Usługa umożliwia polskim Internautom dostęp do najnowocześniejszej technologii, zapewniającej bardzo duże prędkości dostępu do Internetu, a także umożliwia odbiór różnych serwisów szerokopasmowych, niedostępnych do tej pory dla użytkowników większości rozwiązań naziemnych. Jest to jedyna usługa szerokopasmowego dostępu do Sieci działająca w każdym zakątku Polski.

Łącza satelitarne wykorzystujące potencjał technologiczny ASTRY pozwalają użytkownikom usługi OnetKonekt Satelita na 10-krotne przyspieszenie pobierania danych, oraz umożliwiają dodatkowo korzystanie z ponad 200 niekodowanych kanałów telewizyjnych i radiowych, satelitarnego streamingu TVN 24 oraz innych atrakcyjnych usług dostępnych bezpłatnie dla użytkowników OnetKonekt.

Użytkownik potrzebuje anteny satelitarnej o średnicy od 60 cm, modemu satelitarnego (DVB/IP). Jako kanał zwrotny służy połączenie z Internetem przez modem (dial-up), telefon komórkowy (GPRS) lub inne połączenie umożliwiające dostęp do Sieci. Pobieranie danych następuje z prędkością do 600 kbit/s poprzez antenę satelitarną (kanał odbiorczy).

Najtańszy abonament miesięczny wynosić będzie 79 złotych. Oferowana w tej cenie prędkość transferu to 200 kbit/s. Za 400 i 600 kbit/s trzeba zapłacić odpowiednio 139 zł i 199 zł abonamentu miesięcznego. W ciągu miesiąca od podpisania umowy można zrezygnować bez dodatkowych opłat, odzyskując koszt modemu satelitarnego.

Komentując umowę o współpracy miedzy Onet.pl i ASTRA, Philippe Glaesener, Wiceprezes i Dyrektor Generalny ds. Sprzedaży Usług Szerokopasmowych i IP firmy SES ASTRA, powiedział: „Jesteśmy dumni z faktu, że możemy zaoferować wiodącemu w Polsce portalowi internetowemu Onet.pl szerokopasmowe usługi i pojemności ASTRY, dla łatwego i bardzo szybkiego dostępu do sieci. Cieszymy się, że wspólnie z Onet.pl będziemy rozwijać w Polsce usługę szerokopasmowego Internetu oferując najwyższej jakości technologię systemu satelitarnego ASTRA, która pozwoli użytkownikom w całej Polsce pobierać treść z Internetu poprzez satelitę z szybkościami DSL za atrakcyjną cenę”.

„OnetKonekt Satelita jest kolejną usługą dostępową w ofercie Onet.pl, która spowoduje stopniową zmianę profilu działalności portalu z obszaru czysto medialnego, do obszaru na pograniczu mediów i telekomunikacji. Jest to kolejny krok w kierunku efektywnego wykorzystania bazy użytkowników Onet.pl, który dociera do niemal 80% polskich Internautów w ciągu miesiąca” – powiedział Tomasz Kolbusz, prezes Onet.pl.

http://konekt.onet.pl/satelita

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top