Startuje całkiem nowy Blog.pl

Blog.pl wprowadza nową strategię działania. Udostępnia obszar otwartych dyskusji, umożliwiający udział w debacie każdemu blogerowi, niezależnie od miejsca, gdzie prowadzi swój blog, oraz Blogometr – narzędzie do pomiaru i prezentacji poglądów internautów. Dzięki temu, chce stworzyć opiniotwórcze centrum platform blogowych, „klub dyskusyjny” otwarty na całą polską blogosferę.
Jak czytamy w komunikacie prasowym Blog.pl zrywa z dotychczasowym podziałem świata, w którym rządzą tak zwani „starzy” liderzy i tradycyjne media: prasa, radio, telewizja. Na zasadzie podobieństwa do Forum Romanum, Organizacji Narodów Zjednoczonych czy Parlamentu Europejskiego, Blog.pl staje się uniwersalnym centrum wymiany opinii w polskiej sieci oraz centrum debat polskich blogerów. Co najważniejsze – możliwość wzięcia udziału w dyskusji w ramach systemu debat nie ogranicza się jedynie do zarejestrowanych użytkowników Blog.pl. Jest on otwarty dla wszystkich internautów, bez względu na przynależność do konkretnej platformy blogowej. W celu wzięcia udziału w toczącej się debacie na Blog.pl, wystarczy podać url – adres do wypowiedzi w swoim macierzystym blogu.

Startuje całkiem nowy Blog.pl 1

„Dotychczas blogerzy ograniczeni byli w enklawach systemów blogowych na których działali. Teraz, po raz pierwszy, będą możliwe debaty na najgorętsze tematy z udziałem wszystkich liczących się osób, niezależnie od miejsca prowadzenia ich macierzystych blogów – mówi Andrzej Zachwieja, dyrektor serwisów komunikacyjnych w Onet.pl. Dzięki całkowicie nowej strategii działania, Blog.pl staje się elitarnym klubem wymiany myśli nowych liderów opinii – blogowiczów. Co ważne, pierwszym takim w polskim internecie” – dodaje Andrzej Zachwieja

Konsekwencją zmian w Blog.pl jest wprowadzenie nowego podziału serwisu na dwie części. Jedną z nich jest strona główna, na której prezentowany jest obszar debat międzyblogowych i Blogometr – narzędzie do pomiaru „temperatury” debaty, prezentujące rozkład opinii dyskutantów (bloger może zaznaczać na skali punkt, który najlepiej oddaje jego pogląd w danej dyskusji; blogometr całej debaty pokaże rozkład opinii wszystkich dyskutantów). Druga część Blog.pl to dotychczasowe blogi internautów, a wśród nich te, które zasłużyły na miano kultowych w polskiej blogosferze. Wydzielono również przestrzeń OFF Corner – miejsce dla niezależnie myślących blogerów.

Całość zmian dopełnia kompleksowe odświeżenie wyglądu Blog.pl.

www.blog.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry