Startuje całkiem nowy Blog.pl

Blog.pl wprowadza nową strategię działania. Udostępnia obszar otwartych dyskusji, umożliwiający udział w debacie każdemu blogerowi, niezależnie od miejsca, gdzie prowadzi swój blog, oraz Blogometr – narzędzie do pomiaru i prezentacji poglądów internautów. Dzięki temu, chce stworzyć opiniotwórcze centrum platform blogowych, „klub dyskusyjny” otwarty na całą polską blogosferę.
Jak czytamy w komunikacie prasowym Blog.pl zrywa z dotychczasowym podziałem świata, w którym rządzą tak zwani „starzy” liderzy i tradycyjne media: prasa, radio, telewizja. Na zasadzie podobieństwa do Forum Romanum, Organizacji Narodów Zjednoczonych czy Parlamentu Europejskiego, Blog.pl staje się uniwersalnym centrum wymiany opinii w polskiej sieci oraz centrum debat polskich blogerów. Co najważniejsze – możliwość wzięcia udziału w dyskusji w ramach systemu debat nie ogranicza się jedynie do zarejestrowanych użytkowników Blog.pl. Jest on otwarty dla wszystkich internautów, bez względu na przynależność do konkretnej platformy blogowej. W celu wzięcia udziału w toczącej się debacie na Blog.pl, wystarczy podać url – adres do wypowiedzi w swoim macierzystym blogu.

Startuje całkiem nowy Blog.pl 1

„Dotychczas blogerzy ograniczeni byli w enklawach systemów blogowych na których działali. Teraz, po raz pierwszy, będą możliwe debaty na najgorętsze tematy z udziałem wszystkich liczących się osób, niezależnie od miejsca prowadzenia ich macierzystych blogów – mówi Andrzej Zachwieja, dyrektor serwisów komunikacyjnych w Onet.pl. Dzięki całkowicie nowej strategii działania, Blog.pl staje się elitarnym klubem wymiany myśli nowych liderów opinii – blogowiczów. Co ważne, pierwszym takim w polskim internecie” – dodaje Andrzej Zachwieja

Konsekwencją zmian w Blog.pl jest wprowadzenie nowego podziału serwisu na dwie części. Jedną z nich jest strona główna, na której prezentowany jest obszar debat międzyblogowych i Blogometr – narzędzie do pomiaru „temperatury” debaty, prezentujące rozkład opinii dyskutantów (bloger może zaznaczać na skali punkt, który najlepiej oddaje jego pogląd w danej dyskusji; blogometr całej debaty pokaże rozkład opinii wszystkich dyskutantów). Druga część Blog.pl to dotychczasowe blogi internautów, a wśród nich te, które zasłużyły na miano kultowych w polskiej blogosferze. Wydzielono również przestrzeń OFF Corner – miejsce dla niezależnie myślących blogerów.

Całość zmian dopełnia kompleksowe odświeżenie wyglądu Blog.pl.

www.blog.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top