Startuje ZadajPytanie.pl – bezpłatny portal wymiany wiedzy

Opublikowano: 28 lipca 2006. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Celem portalu jest promowanie kultury społeczeństwa informacyjnego wśród Polaków. Podstawowym zadaniem portalu będzie pomoc polskim Internautom w znajdywaniu odpowiedzi na ich pytania z różnych dziedzin wiedzy.

ZadajPytanie.pl ma stworzyć atrakcyjne uzupełnienie dla wyszukiwarek i for internetowych, gdzie internatom nie zawsze udaje się dotrzeć do poszukiwanych informacji. Te dziedziny to: języki, praca, finanse, kultura i sztuka, wygląd i styl, samochody i transport, komputery i internet, elektronika, edukacja, rozrywka, rodzina i związki, kulinaria, zdrowie, dom i ogród, zwierzęta domowe, nauka i technika, nauka społeczna, społeczeństwo i kultura, sport, podróże i prawo. Wchodzący na portal mogą zadawać pytania, na które będą odpowiadali specjaliści i użytkownicy zarejestrowani w ZadajPytanie.pl.

Użytkownicy portalu zostali podzieleni na cztery grupy społeczne: przedsiębiorca, pracownik, student, uczeń. Taki podział gwarantuje bardzo wysoki poziom merytoryczny odpowiedzi we wszystkich grupach tematycznych, gdyż zadający pytania i odpowiadający na nie, będą poruszali się w swojej grupie. Dodatkowym atutem portalu będzie obszerne archiwum zadanych pytań i odpowiedzi, z którego będą mogli bezpłatnie korzystać wszyscy Polacy.

– Bardzo ważnym aspektem całego przedsięwzięcia jest czynnik ludzki. Fakt, że przy poszukiwaniu informacji na portalu ZadajPytanie.pl będziemy mieli do czynienia z żywymi ludźmi (specjalistami z portalu), a nie listą linków z wyszukiwarki – mówi Mateusz Romanowski, dyrektor generalny ZadajPytanie.pl.

– Poszukując informacji w Internecie przy pomocy wyszukiwarek, jesteśmy często zdani na niepowodzenie. Ten sposób poszukiwania informacji nie zawsze gwarantuje ich znalezienie. Planujemy, by docelowo ZadajPytanie.pl gwarantował otrzymanie dokładnej odpowiedzi na dowolne pytanie z dowolnej dziedziny,a liczba użytkowników osiągnęła 5 mln w ciągu 3 lat – mówi Piotr R. Michalak, jeden z trzech założycieli portalu.

Sylwester KozakStartuje ZadajPytanie.pl – bezpłatny portal wymiany wiedzy

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.