Statusy na Twitterze będzie można „polubić”?

Opublikowano: 23 października 2012. Kategoria: Rynek. Tagi:

„Lubię to” na Twitterze? Tylko czy takie zmiany mają większe znaczenie?

Twitter testuje wprowadzenie przycisku „Like” („lubię to”) lub „Star” („gwiazdka” lub „oznacz”), donosi The Next Web. Część użytkowników może zobaczyć taką opcję w webowej wersji serwisu, umieszczoną w miejscu, w którym dotychczas znajdowała się opcja „Ulubione”.

Statusy na Twitterze będzie można „polubić”? 1

Możliwość dodania danego tweetu do ulubionych jest dostępna w zasadzie od początku istnienia serwisu. Choć brakuje oficjalnych danych to wiadomo, że jest to bardzo popularna wśród użytkowników opcja.

Zastąpienie przycisku „Ulubione” możliwością „polubienia” lub oznaczenia gwiazdką danego statusu może być tylko chwilowe, ograniczone do garści użytkowników. Takie testy nie są niczym wyjątkowym, a Twitter szuka zapewne wariantu, który przełoży się na większe zaangażowanie użytkowników.

Jako ciekawostkę można dodać, że – jak donosi serwis AllThingsDigital – w początkowym okresie rozwoju Twittera przycisk „ulubione” był tylko jedną z rozważanych opcji. Równie popularna koncepcja polegała na wprowadzeniu przycisku „thanks” („dzięki”). Ostatecznie jednak nie została wprowadzona.

Dawid ZarazińskiStatusy na Twitterze będzie można „polubić”?

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.