Statystyki utrzymywanych domen polskich online

W listopadzie 2004 roku rozpoczął działalność serwis StatystykiDomen.pl. Serwis publikuje zestawienia ilości rejestrowanych i utrzymywanych domen polskich przez poszczególnych rejestratorów. Statystyki generowane są automatycznie raz w miesiącu na podstawie danych uzyskiwanych z publicznie dostępnej bazy informacji o domenach 'whois’.

W statystykach zestawiono wszystkie polskie firmy zajmujące się rejestracją domen w systemie registry NASK. Nie ujęto firm zajmujących się jedynie pośrednictwem w sprzedaży domen – nie posiadających akredytacji do bezpośredniego dostępu do centralnej bazy danych nazw domen.

Ponad rok temu rynek rejestracji polskich domen internetowych, obsługiwany do tej pory wyłącznie przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK), został uwolniony. W efekcie, kilkanaście niezależnych podmiotów rozpoczęło świadczenie usług rejestracji domen w systemie registry. Zaproponowanie konkurencyjnych warunków w krótkim czasie doprowadziło do obniżenia cen rynkowych średnio o połowę.

http://StatystykiDomen.pl

opracował:

Tomasz Frontczak

http://www.epokaY.net

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top